Americký bobtail kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Americký bobtail kočka.

Popis plemena:
Americký bobtail je neobvyklé kočičí plemeno vyšlechtěné z kočky domácí v 60. letech 20. století v USA. Je pozoruhodné hlavně díky svému krátkému ocasu. Plemeno je uznáno organizací TICA (The International Cat Association).

Americký bobtail má poměrně svalnaté tělo, mohutné kosti a kulaté, velké tlapky. Nejvýraznějším znakem plemene je krátký ocas, který by měl být dlouhý maximálně po paty a nesmí být natolik krátký, aby při mírném zvednutí ocasu nebyl téměř vidět. Na hlavě si lze všimnout průměrně dlouhého čenichu s výraznými polštářky hmatových vousů. Oči má bobtail velké, jsou hluboko zasazené a mají mandlový tvar. Během svého života dosahuje hmotnosti 3-7 kg. Ještě je třeba dodat, že svého plného vývinu dosahuje až ve třech letech. Americký bobtail se chová jak v dlouhosrsté, tak v krátkosrsté variantě, i když je třeba říci, že dlouhosrstý bobtail je poměrně vzácný, neboť gen pro dlouhou srst je recesivní. Srst této kočky je dvojitá, svrchní vrstva je tvrdší, zato spodní vrstva je hezky huňatá a jemná. Velmi důležité jsou u bobtaila chloupky rostoucí z uší a u dlouhosrsté varianty jsou žádoucí chomáčky chlupů rostoucí mezi polštářky na packách.

Tyto kočky mají milou a hravou povahu. Dokáží trávit dlouhé hodiny hraním, ale na pohyb náročné nejsou. Oproti jiným kočičím plemenům jsou majiteli velmi oddané a rády s ním tráví čas v pohodlí domova. Jsou bystré a inteligentní, nedělá jim problém zvládat základní cviky. Díky své povaze se jim přezdívá i kočičí zlatý retrívr. Americký bobtail je plemeno úspěšně používané v psychoterapii.

americký-bobtail-kočka