Australská mist kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Australská kočka.

Popis plemena:
Australská mist je první kočičí plemeno, které pochází z Austrálie. Původně se tato kočka jmenovala tečkovaná mist. Toto plemeno je velmi hravé a má příjemnou a harmonickou povahou. Dospělý jedinec váží 3,5 – 6 kg.

Krásné vzezření a vyvážená povaha závojové kočky nevznikly náhodou. Když začala australská chovatelka Dr. Truda M. Straede v roce 1976 křížit barmskou, habešskou a domácí kočku, měla jasný cíl: Chtěla vytvořit nové krátkosrsté a tečkované plemeno koček, které má velmi klidnou povahu a je vhodné pro chov v bytě. Za pomoci tří plemen koček (barmská, habešská a domácí kočka) Straede doufala v dosažení tohoto cíle. Ve skutečnosti jsou v dnešním chovu patrné rysy všech tří plemen: postava a vazba na člověka barmské kočky, ticking a temperament habešské kočky a tabby vzor skvrnité kočky domácí.

Má-li si australská mist zvolit, zda půjde na lov myší nebo raději zůstane v bytě se svými páníčky, vybere si rozhodně druhou možnost. To se alespoň o této australské domácí kočce říká. Tato přívětivá micka se silným poutem k lidem je ideální pro chov v bytě, protože společnost lidí nebo jiných koček je pro ní nesmírně důležitá. Tak důležitá, že se kvůli ní dokonce vzdá své svobody. To však neznamená, že by australská mist celý den ležela v pelíšku - naopak. Silná svalnatá kočka je velmi živá a hravá. Pokud je chována výhradně v bytě, je nezbytné dopřát jí škrabadlo a dostatečný prostor.