Boloňský psík diskuze

Diskuzní fórum o Boloňském psíkovi.

Popis plemene:
Boloňský psík (anglicky: Bolognese) pochází z plemene bišonků, má proto charakteristickou bílou, jakoby bavlněnou srst, charakteristickou pro tuto skupinu. Donedávna plemeno bichonů a boloňáčků splývala. Můžou se objevit i plavé odznaky srsti, jsou však pokládány za nežádoucí.oloňští psíci, známí již v období starověkého Říma, patřili v celé epoše mezi nejoblíbenější dary dávané mocnými tohoto světa. Jeho jméno bylo odvozeno od názvu italského města Bologna.

U boloňských psíků se v rámci povoleného standardu vyskytuje více typů srsti. Psi, kteří mají srst klasicky „otevřenou"¨, se spokojí s jednotýdenním kartáčováním a běžnou úpravou srsti.

S ostatními psy a domácími zvířaty vychází zpravidla velmi dobře. Děti boloňáček miluje a je vždy ochotný účastnit se jejich her. Přesto by jej děti neměly považovat za hračku, protože je velmi křehký a citlivý a nesnese hrubé zacházení. Je dobře vychovatelný, je inteligentní a snadno se učí.

Boloňský psík je hravý, bezstarostný pes, bez známek agresivního chování. Rodinu svého majitele bezvýhradně miluje. Dospělým i dětem je věrným společníkem. Přestože je velmi vitální, není hyperaktivní a ochotně se přizpůsobí dennímu rytmu a aktivitě svého pána. Nerad bývá osamocen.

Pochlubte se obrázky vašeho Boloňského psíka, nebo napište jak se pejsek má :slight_smile:

Zdravím, máme štěňátko boloňského psíka. Shaněla jsem pro něj vhodný pelíšek pro psy. Na internetu jsem našla [https://inity.cz/] pár takových pelíšků. Ale mám na Vás dotaz, máte s těmito stránkami zkušenost. Děkuji moc. Přeji hezký den