Brazilská fila diskuze

Diskuzní fórum Brazilská fila.

Popis plemene:
Brazilská fila (portugalsky Fila Brasileiro, anglicky Brazilian mastiff) je velké molossoidní plemeno původem z Brazílie vyšlechtěné pro ostrahu usedlostí a hospodářství. V některých zemích je zařazeno mezi “bojové psy” a jeho chov je zakázán.

Brazilská fila je plemeno, které vyhovovalo potřebám lidí v Brazílii. Dávní kolonisté potřebovali tvrdě pracujícího psa, který mohl zastat mnoho úkolů. Chtěli hlídacího psa, pasteveckého psa, lovce a oddaného společníka.

Fila je statný pes, který vytváří laloky na krku. Hlava je mohutná, široká, oči daleko od sebe, uši velké a svěšené, se zaoblenou špičkou, na hlavě se nesmí tvořit horizontální vrásky. Krk se jeví krátký kvůli vyvinutému osvalení. Hruď i záď jsou široké a silné, ocas dlouhý, nošený pod linií hřbetu.

Kohoutková výška výstavních psů je 65 – 75 cm, fen 60 – 70 cm. Hmotnost psů je minimálně 50 kg, u fen 40 kg. Někteří psi mohou vážit i kolem 80 kg.

Je učenlivá a inteligentní, ale chodit s ní na cvičiště stejně jako chodí jiná plemena je vždy kontraproduktivní, protože fila se začne brzy nudit z neustále stejných povelů a pak z nudy provokuje ostatní psy.

Špatně vychovaná brazilská fila se stává výrazně nebezpečnou. Stejné důsledky mohou mít jakékoliv špatné zážitky z dětství, týrání, nebo dokonce i pouhá změna majitele.

Jo jo, to s těmi vráskami jsem taky slyšel. Škoda, že pro psy neexistuje nějaká výplň vrásek jako pro ženský, co? To by byla pak jízda. Si představte, že byste dali psa na plastickou operaci a vrátili by vám brazilskou filu úplně vyhlazenou. To si snad ani nedovedu představit. Jen ta myšlenka zní fakt šíleně.