Chodský pes

Diskuzní fórum Chodský pes.

Popis tohoto plemene:
Chodský pes (anglicky: Bohemian Shepherd) je české národní psí plemeno (oficiálně uznané od roku 1985). Byl šlechtěn tak, aby se co nejvíce podobal dochovaným vyobrazením, ale musel se také odlišit od již schválených plemen z jiných zemí. Barvu srsti má černou s rezavým pálením, dlouhá srst tvoří okolo krku hřívu.

Chodský pes je české národní plemeno. Oficiálně existuje od roku 1985, ale zmínky o ovčáckém psu z oblasti Šumavy, který střeží usedlosti, hraniční stezky a pase stáda, jsou známy již z počátku 20. století. Jeho hlava se dostala do znaku skautů a vyskytoval se také na malbách malíře Mikoláše Aleše.

Tento pes je skvělým rodinným pejskem. Výborně vychází s dětmi, i ony se ovšem musí naučit psa respektovat. Chodský pes má rád přítomnost ostatních psů a nevyvolává konflikty, je dobré mu najít psího kamaráda, se kterým se budete pravidelně scházet. S dalšími domácími zvířaty vychází bezproblémově a chová se k nim přátelsky, je ale důležité, aby s nimi již vyrůstal a postupně si na ně zvykal.

Chodský pes je znám svou nenáročností, která se projevuje i v péči o srst. Na místě je běžná, časově nenáročná péče sestávající z občasného pročesání a kartáčování, které je nutné zvláště v období línání psa.

Choďák je ideálním pejskem téměř pro každého – pro každého, kdo má dostatek místa v srdci a opravdovou chuť věnovat se svému čtyřnohému příteli. Elán, kterým oplývá chodský pes neubývá ani v dešti, či sněhu. Ba naopak! Sníh a voda jsou živly, které toto plemeno často přímo vyhledává.

Chodský pes

Prosím vás, nemáte někdo zkušenosti s tím jak naučit psa aportovat? Ten náš je snad úplně neschopnej. Několikrát za minutu mu hodím klacek a on se na mě dívá a jak kdyby se mi smál do obličeje. To není pes ale klaun. Budu snad brzo prodávat vstupenky na zábavné představení.

Když jsme u těch pejsků. Máte ve svém okolí také nějaké dobytky, kteří nemají v základním vybavení když jdou se svým mazlíkem na procházku klasické sáčky na exkrementy? Já v Praze žiji krátce ale nestačím se divit. Každý druhý pejskař jak kdyby nevěděl že to existuje.