Co to je pasivní příjem a jak ho získat?

Co to je pasivní příjem? Slyšel jsem o něm, že někdo má pasivní příjem tak nemusí nic dělat, ale jak něčeho takového vůbec můžu dosáhnout? Musím pronajímat nějaké nemovitosti nebo jsou zde i jiné možnosti?

Zdravím,
řekněme, že pasivním příjmem se rozumí nějaký příjem, který máte bez toho, aniž byste museli hnout prstem.
Viz definice z Wikipedie: Pasivní příjem je pojem z ekonomie. Pasivním příjmem se rozumí pravidelný příjem, pro jehož získávání není třeba vynakládat nějaké zvýšené úsilí (nebo práci) a nebo kde není vyžadována má přítomnost.

Plánování pasivního příjmu je třeba brát vážně, protože obvykle nevznikne za měsíc nebo dokonce za rok. Nejprve je třeba se rozhodnout, zda budete potřebovat dodatečný příjem za tři, pět nebo deset let. Určete, kolik peněz potřebujete, na jak dlouho a jak často chcete, aby vám byly vypláceny: jednou měsíčně po zbytek života, pravidelně, například každých pět let, nebo podle jiného rozvrhu. Přemýšlejte o tom, jak můžete ušetřit něco málo z každé výplaty, jednou ročně z bonusu nebo jen jednou, když obdržíte dědictví. Termíny a částky by samozřejmě měly být realistické. Jakmile se rozhodnete pro své plány, můžete si vybrat nejvhodnější nástroje.

Taková je moje vidina v budoucnu. Být zabezpečený a mít nainvestováno v nemovitostech, kryptoměnách a jenom sledovat přírůstky peněz na účtech. Představa je to samozřejmě krásná a pokud nejste bohatý dědic, tak se k takovému pasivnímu příjmu musíte těžko propracovat, a to ještě s velkou dávkou štěstí. Musíte mít dostatečně velký kapitál, který můžete investovat, tak aby to dávalo v dlouhodobém měřítku smysl. Další možnost je obchodování na burze. Zatím zkouším tuhle platformu https://www.robomarkets.cz/forex-trading/assets/forex/, ale i při obchodování platí stejné pravidlo jako výše. S tisícikorunou nemá smysl obchodovat.

Já si třeba život bez práce ani nedovedu představit. Hrozně mě v poslední době nadchnuly e-shopy a chci si jeden také od prestashop nechat postavit. Hrozně moc bych chtěla začít podnikat ještě v tomto roce, v době, kdy mám drive. Snad se mi vše povede.

Jasně, mezi pasivní příjmy mohou patřit příjmy z nájmu, úroky z půjček, dividendy z investic… Možností je spousta, ale bez vstupního kapitálu se to asi neobejde :slight_smile: Za mě je nejlepší být zaměstnaná ve velké silné firmě, kde mají pořádný interní systém hlavně na projektové řízení, a třeba bokem si vydělávat ještě po své ose, pak se dá vést komfortní život.

Když se mluví o pasivním příjmu, nejčastěji se myslí investice. Tedy to, že peníze vydělávají peníze. Není tam ta aktivní složka podnikání, jako když si vezmete třeba úvěr pro podnikatele. Tím taky rozmnožíte peníze, ale víte jak to je. Investice jsou prostě jeden ze způsobů, kdy máte měsíčně nějaký stálý příjem, který je ovlivněný vnějšími vlivy (pohyby na burze, politika, a tak dále).

Taky máme pasivní příjem, a to z půjček. Manžel se rozhodl, že chce za každou cenu investovat a našel si investice do p2p pujcek , tak to pořád sleduje a hlídá, jestli lidi splácejí atd. Toto jde úplně mimo mě. Já jen věřím manželovi, že na tom neproděláme, naopak vyděláme slíbené peníze :slight_smile: .