Devon rex kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Devon rex kočka.

Popis plemena:

Devon Rex je krátkosrsté plemeno kočky domácí. O jeho vznik se zasloužila Beryl Coxová z anglického hrabství Devon, plemeníkem bylo kotě toulavé kočky. ACFA devona rexe uznala v roce 1972, CFA o jedenáct let později. Tělo plemene je mohutné, ocas středně dlouhý, krk krátký a uši dlouhé. Hustá kadeřavá srst může mít širokou škálu barev.

Devon rex dosahuje váhy 2,5 až 4 kg. Zakulacená klínovitá hlava je posazena na velmi štíhlém krku. Polštářky vousu jsou nápadné stejně jako stop. Vousy jsou hrubé a zkadeřené. Velké, oválné oči jsou posazeny daleko od sebe a jsou mírně zešikmené. Nadměrně velké uši jsou posazeny nízko, u základny jsou široké. Špičky jsou kulaté. Tělo devon rexe je středně velké, hruď je široká. Nepůsobí však robustně, je štíhlý, ale přesto svalnatý. Nohy jsou silné a dlouhé, zadní delší než přední. Dlouhý ocas se směrem ke špičce mírně zužuje. Srst devon rexe je krátká, zvlněná a může tvořit prstýnky. Kudrnatá srst je po celém těle nevyjímaje nohy a ocas. Uznány jsou všechny barvy. Zbarvení si-rex značí siamské zbarvení.

Devon rex dosahuje váhy 2,5 až 4 kg. Zakulacená klínovitá hlava je posazena na velmi štíhlém krku. Polštářky vousu jsou nápadné stejně jako stop. Vousy jsou hrubé a zkadeřené. Velké, oválné oči jsou posazeny daleko od sebe a jsou mírně zešikmené. Nadměrně velké uši jsou posazeny nízko, u základny jsou široké. Špičky jsou kulaté. Tělo devon rexe je středně velké, hruď je široká. Nepůsobí však robustně, je štíhlý, ale přesto svalnatý. Nohy jsou silné a dlouhé, zadní delší než přední. Dlouhý ocas se směrem ke špičce mírně zužuje. Srst devon rexe je krátká, zvlněná a může tvořit prstýnky. Kudrnatá srst je po celém těle nevyjímaje nohy a ocas. Uznány jsou všechny barvy. Zbarvení si-rex značí siamské zbarvení.

Dobrý deň, zaobstarala som si Devonceka, no mam par otazok o ňom. Viete mi poradiť?

Dobrý den, máte ještě Devona? Dáváte speciální stravu? Mám jedno calico (tříbarevná), Evropskou a Devona. Všichni ho přijali asi už po týdnu. Jen moje tříbarevná kočka občas vrčí, protože byla doma jako první, tak si hlídá svoje teritorium.