Domek na zahradě

Zdravím, už delší dobu přemýšlíme nad tím, že našim dětem pořídíme domek na zahradu. Pořád o něm mluví, protože ho viděly u svého kamaráda, takže bychom jim chtěli udělat radost. Zatím si ale nejsme jistí, co bude lepší. Hlavně by nás zajímalo, jestli vyjde levnější koupit domek, nebo si ho postavit své pomocí. Nemáte s tím zkušenosti?

Na zahradě jsme si také postavili zahradní domeček a letos na jaře k němu plánujeme ještě udělat nějakou pergolu, v níž bychomt třeba pracovali. Já jsem manžovali koupila repasovaný notebook aby se také něco naučil na tom přístroji dělat. Dnes je to všechno o výpočetní technice a o internetu, mám pravdu?

Přemýšleli jste už o tom, že byste váš domek obohatili o designový krb? Já že jsem nedávno viděla moc fajn reklamu na nějaké vzhledné krby a nedalo mi to a vrátila jsem zpět do této diskuze. Jsem totiž vděčná, že si mi jednou doporučila dupačky pro syna ve slevě, a tak se chci revanšovat.

Také přemýšlím nad tím, že bych si mohl pořídit zahradní domek. V současnosti rekonstruujeme naši zahradu, a tak se snažíme vše připravit tak, aby nám to vyhovovalo i v následujících letech. Proto jsem pořídil i zavlažovací systém, díky kterému máme krásný trávník, a i lepší úrodu zeleniny, která normálně strádala.

Na zahradu patří hlavně kvalitní zahradní nábytek, jen co je pravda. V dnešní době, kdy jsou hrozně drahé stavební materiály bude sice pravda vybavenost trošku dražší, ale o to větší radost budete mít, že investujete peníze do domečku, než aby vám je sežrala ta Fialova drahota, ne? Za Babiše bylo líp.

My jsme si kromě zahradního domku koupili i zahradní jezírko, o kterém má manželka snila už několik let. Nejdříve jsem myslel, že to budou zbytečně vyhozené peníze, ale nakonec jsem přišel na to, že to má i spoustu výhod. Delší dobu jsme měli na zahradě problémy se suchem, ale od té doby, co máme jezírko jsme se ho úspěšně zbavili.

Asi máte pravdu že domek se na zahradě hodí, ale co já bych do něj dala? Vždyť já jsem s mužem pořád jenom na rybách. Koupili jsme si teď oba dva rybářské lehátko se spacákem a tak můžeme na rybách i ponocovat. Je tam sice trošku zima, ale když vás ten druhý zahřeje před usnutím nějakou aktivitou, tak se to dá přežít.

Máme malou pěknou zahradu u domu, a tak jsme přemýšleli, jak si ji ještě zvelebit. První nápad byl zahradní domek, kde by si mohli hrát naše vnoučata, když jsou u nás na víkend nebo prázdniny. Druhý nápad byla zahradní sauna, kterou bychom využívali všichni, a tak začalo hledání sauny na míru, která vyhrála.

My máme docela rozlehlou zahradu, a tak jsme hledali nějaké pěkné zimní zahrady, abychom si vybrali tu nejlepší, která se hodí k našemu domu, ale hned nás napadlo pořídit při této příležitosti našim dětem domek na zahradu, kde by si mohli hrát a někdy i přespat. Zimní zahradu jsme si objednali a domek dětem postavil manžel s kamarádem.

S dovolením se připíchnu. Taky bych chtěla pro děti nějaký domeček a nevím, jaký vybrat. Manžel mi tvrdí, že ho vyrobí, ale zatím se k tomu nemá, tak abych se ho vůbec dočkala, dokud jsou děti malé. Je pravda, že vloni jsme měli starosti kolem nového bazénu, který jsme si pořídili od https://www.albixon.cz/realizace/ , ale už s ním umíme “pracovat”, tak letos se snad už konečně dočkám i toho domečku :slight_smile: .

Já jsem si v domku na zahradě zařídil takovou domácí truhlářskou dílnu. Nic velkého, vlastně jen pro vlastní potřebu, případně když někdo přijde, že by chtěl využít moje know how, které jsem za život nasbíral. Vlastně tam nemám ani moc strojů, dělám toho hodně ručně. Třeba teď jsem si pořídil držák na cidlinu. Věděl by dneska ještě vůbec někdo, co to je?