Dřevostavba

Dobrý den, doufám, že to vkládám do správné kategorie. Kdyžtak mi to, prosím, přesuňte. Nebudu se zlobit. Chtěl jsem se zeptat, zda je tu někdo se zkušenostmi, kdo dělal projekt patrové dřevostavby. Máme možnost koupě pozemku, ale v rámci územního plánu jsou tam poměrně dobré pobídky na dřevostavbu. Jen s tím nemám, ani nikdo jiný v rodině, zkušenost, tak nevím, zda to vůbec chci. :smiley:

Také jsme teď přemýšleli jak si změnit pracovní prostředí, protože při současných cenách pohonných hmot se nám prostě nevyplatí dojíždět do kanceláří. Já sama mám také roubenku, a tak jsem si jenom pořídila přenosný notebook a začala pracovat kompletně z domu. Pravdou je, že si na to člověk rychle zvykne.

Dobrý den, nemám zkušenost s projekty na patrovou dřevostavbu, ale v loni jsme si s manželem jednu koupili přes realitní kancelář. Podle mě to byla jedna z nejlepších investic, pro kterou jsme se kdy rozhodli. My jsme si koupili již postavenou dřevostavbu, ale náš kamarád si jí nechal postavit a byl velice spokojený. Našel si firmu, která dokonce vyřídila i stavební povolení a hrubou stavbu měl postavenou za čtrnáct dní.

My taky uvažujeme o dřevostavbě, ale když jsme si spočítali cenu pozemku, projekt, stavbu dřevostavby na klíč, tak ani nechci říkat, na jakou částku jsme se dostali. Na to by nám hypotéku nikdo nedal a hlavně bychom ji při dnešních úrocích ani nesplatili, takže jsme se rozhodli, že budeme teď pár let investovat peníze přes platformu Bulios BLACK , takže si pak nebudeme muset brát tak velkou hypotéku.

My jsme si nechávali dělat projekt od firmy Dřevostavby Přerov a taky jsme to vytáhli do patra. Nevím teda, jaký máte v rámci územáku pobídky na dřevostavbu. To by podle mě územáky neměli vůbec řešit. Ale jako rozumím tomu, že občas tam úřady dají leccos, takže mě to na druhou stranu zase tak moc nepřekvapuje.

Dobrý den, co se týká vašeho dotazu ohledně stavby dřevostavby, tak nemůžu bohužel nabídnout osobní zkušenost. Ale rád se podělím s jinou oblastí. Nedávno jsme s manželkou řešili zařizování naší horské chaty. Chtěli jsme, aby interiér ladil s přírodou, a tak jsme hledali hlavně všechno ze dřeva. Nábytek jsem našel v jednom starožitnictví a doplňky jsem nechal na manželce. Ta koupila starožitný obraz, který se perfektně hodil k nábytku. Přeji vám hodně štěstí s vaším bydlením.