Druhy daní v ČR

Jaké existuj druhy daní v Česku? Tím myslím jednotlivý typ - jak se jmenují a jaké jsou procenta, která je nutno odvádět?

Hezký podvečer,rád bych Vám to nějak zjednodušil,ale zrovna u tohoto tématu to moc nejde,proto bych doporučoval pročíst si celý tento článek,je v něm všechno,co by Vás mohlo zajímat.

Mně přijde, že to u nás bude brzy jako v té pohádce a bude se platit daň z otevřeného a zavřeného okna atd. :smiley: . Je to strašné, kolik je tu poplatků. Já jsem taky začala podnikat, rozhodla jsem se pro založení OSVČ , ale teď v začátku mi žádné peníze nezbývají, naopak musím firmu sponzorovat, tak doufám, že se to co nejrychleji změní a budu mít alespoň na ty všechny platby a něco mi i zbyde.

Jako těch druhů je fakt poměrně dost. Záleží, na co přesně se ptáte. Daně platíte z nemovitosti, prodeje, daru, výhry a spousta dalších věcí. Do toho pak třeba DPH. Myslím si, že jednoduchá tabulka v MS Office 2013 by vám na to fakt nestačila. Nicméně věnujte se vždycky pouze těm daňovým povinnostem, které se týkají přímo vás.

Dobrý den, v České republice existuje několik druhů daní, které jsou povinni odvádět jednotlivci i firmy. Při správě daňových záležitostí mi velmi pomohla spolupráce s advokátní kanceláří zde, která mi poskytla odborné poradenství. Mezi hlavní typy daní patří daň z příjmů fyzických osob 15 % nebo 23 % pro vysoké příjmy, daň z příjmů právnických osob 19 %, daň z přidané hodnoty 21 %, 15 % nebo 10 % podle typu zboží či služeb, daň z nabytí nemovitých věcí byla zrušena v roce 2020.