Egyptská mau kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Egyptská mau kočka.

Popis plemena:
Egyptská mau je přírodní plemeno kočky domácí původem z Egypta. FIFe egyptskou mau řadí do skupiny III, mezi krátkosrsté a somálské kočky.

Egyptská mau patří mezi krátkosrstá plemena. Výraz jejího obličeje někdo označuje za “ustaraný”, ale především za ostražitý. Sleduje okolí a lidi velmi ostražitým pohledem, kterému nic neujde. Hlava této kočičí krásky je klínovitá a lehce zaoblená, uši jsou středně velké až velké, oči mají mandlový tvar. Kdyby měl člověk stejné oči jako kočka, byly by velké jako tenisové míčky.

Egyptská mau je středně velká a půvabná, téměř něžná, ale zároveň svalnatá a atletická. V porovnání s orientální krátkosrstou kočkou je o něco mohutnější. Tělesná konstituce se tak mírně odlišuje od vyobrazení na egyptských malbách, kde působí egyptská mau drobněji. Samičky tohoto plemene jsou obvykle menší a lehčí než kocouři.

Egyptská mau je velmi inteligentní. Snadno se naučí chodit na vodítku. Je aktivní a zvědavá, má velmi ráda hry a hračky, které s oblibou aportuje. Je přítulná a mazlivá, avšak dokáže být také tvrdohlavá a svou nespokojenost umí dát jasně najevo. V takovém případě pomůže spíše „přemlouvání“ než nucení. Egyptská mau je velmi vázána na „svou“ osobu. V tomto ohledu dokáže být značně majetnická, stejně jako u svých hraček. Má zpěvný hlas, potěšení či vzrušení dává najevo zvuky připomínajícími smích či ptačí cvrlikání.