Filtrace bazén

Ahoj, chceme si pořídit bazén a furt zkoumáme jakou že vlastně tu filtraci bysme si měli k bazénu koupit. Vůbec se v tom nevyznám. Narazila jsem na tento článek o filtraci ale vlastně z toho nejsem o moc moudřejší. Nemáte s tím někdo zkušenost? Nechci kupovat něco, jenom protože o tom někdo píše. Díky.

Já vsadil na pískovou filtraci, poté co mě ta kartušová pořádně zklamala. Ze začátku to sice vypadalo, že by mohla fungovat, ale za pár týdnů to šlo s kvalitou vody dost do háje. Radši jsem tedy zainvestoval do té pískové (já ji koupil na https://www.top-bazeny.sk/). Voda byla během pár dní mnohem čistší a je u ní mnohem jednoduší údržba, takže mohu jen doporučit.

Na zahradu jsme s manželem také pořídili nadzemní bazén, aby se měly kde koupat naše děti. Naštěstí nám kamarád poradil stránky na internetu, kde jsme si vybrali plachty na bazén jak solární, tak i na přikrytí, aby nám tam nepadalo listí a jiné nečistoty, kvůli kterým by se začala kazit voda.

Soused si neustále stěžoval, že jeho zahrada je sice krásně zastříhávaná profesionálem, ale něco se mu tam přece jenom nelíbí. Nikdy jsem u něj nebyla, a tak jsem s ním začala koketovat aby mě provedl. Pak jsem zjistila, že on nemá na svém pozemku filtrace pro jezírka, tak to se nemůže divit že má tak strašnou barvu vody, že…

Zdravíčko šéfiku, určitě jděte do pískové. Jen si dejte pozor, abyste ji neměli někde na očích. Na zahradě to fakt nevypadá moc pěkně. My jsme kolem ní postavili takové ty poloprůhledné dřevěné ploty. Za mě fakt super varianta, kterou se to dá schovat, ale zároveň k tomu máte přístup. Nad to jsme dali jen malou stříšku a bylo vyřešeno. :wink:

Jde také o vodu, a tak ten příspěvek teda nakonec přidám sem, protože se tady setkalo už mnoho expertů, kteří té věci asi opravdu rozumí. Prosím vás, koukám se na zavlažovací systémy a nemohu se rozhodnout pro nějaké jednoduché řešení. Teď máme na zahradě závlahu prostě udělanou přes proděravělou hadici, ale to je dočasné řešení.

K bazénu je nejlepší písková filtrace. Ostatní jsou k ničemu. Máme bazén od Marimexu a dostali jsme k němu kartušovou filtraci tak jsme ji používali a ta fungovala jen chvíli, než se zanesla vodním kamenem. Písková filtrace je věčná a voda v bazénu je čistá celé léto.