Forge of Empires časté dotazy

**České fórum Forge of Empires **
V této sekci vám poradíme do začátku jak hrát Forge of Empire (FOE) strategickou hru.

Co je zkratka FB
foe-fb
Logicky by měli mít body výzkumu zkratku VB, ale ta se již používá pro velkolepé budovy, tak se ujala zkratka FB jako Foe Body.

Co je zkratka VB
Tato zkratka se používá pro Velkolepé Budovy.
foe-vb

Jak fungují kolečka v cechu
Funguje na principu vzájemných náhozů stále za sebou, takový vláček.
Když jeden hráč vloží do chatu 10 bodů kolečko budovu, tak dá 10 bodů do velkolepé budovy co je v chatu předtím a následně jakmile dá do chatu nějaký další hráč další budovu, tak dá 10 bodů tomu poslednímu do jeho VB.
kolecko-forge-empire

Co je Arc
Tato velkolepá budova je jedna z nejdůležitějších pro ceh i pro hráče.
Cechu dává každý den suroviny do pokladny cechu a hráči dává zvýšené odměny při nahazování do jiných velkolepých budov. Např. na urovni Arcu 80lvl hráč získává 1.9x větší odměnu. Když bude za první pozici při nahazování do nějaké velkolepé budovy odměna za první místo např. 100 bodů, 100 medailí a 10 plánků, tak hráč s Arcem na 80lvl dostane odměnu 1,9x což je 190 bodů, 190 medailí a 19 plánků. Což je pro hráče velmi výhoné pro další růst (získá více bodů, medailí plánků).
arc-forge-of-empires
Vpravo jsou zobrazeny bonusy navíc, které získám díky Arcu.
arc-odmena

Co jsou náhozy 1.9 ve foe

Tím že hráč s Arcem na 80lvl získává více odměn z náhodů, může ostatním menším hráčům pomoci s vylepšováním velkolepých budov, že jim bude nahazovat např. 1 a 2 pozice.

Jak funguje expedice v cechu
Expedice je cechovní event, který začíná každé úterý a končí v pondělí ráno.
Obsahuje 4 úrovně, každá má postupně vyšší obtížnost a lepší odměny (v poslední 4 úrovně jsou odměny např. vylepšení terasovité farmy, která poté dává 12 bodů výzkumu, nebo zmenšení studánky přání či 100 diamantů). Hraní expedice je dobré pro hráče i cech. Hráč dostane odmeny - suroviny, mediale, diamanty, vojáky a různé budovy a jejich vylepšení a cech korunky pro zvyšování úrovně cechu. V expedici hráč postupuje tak, že bojuje a nebo vyjednává za suroviny - v krčmě přátel jde koupil za zlatáky jeden pokus na vyjednávání což značně usndní vyjednávání a doporučuji jej koupit, případně jde koupit i zvýšení útoku armány (většinou kupuji ten na 4h co dá +20%
expedice forge of empires

Co je CB - cechovní bitvy
Jedná se o nový mód pro cechovní bitvy, otevírá se budovou ve městě vedle jezírka, nemá ikonku v menu. Startuje každý druhý čtvrtek, trvá 12 dnů. a končí druhý týden v pondělí.
foe cechovní bitvy
Funguje na stejném principu jako expedice, postupuje se tím, že se útočí vojáky a nebo vyjednává na suroviny. Bitva s vojáky dá 1 bod postupu, vyjednávání 2 body.

Ovšem v CB se každým vyjednáváním a utokem zvedá obtížnost (aby např.nějaký silný hráč nezabral sám celou mapu, tak je zde tento faktor obtížnosti, který tomu určitým způsobem brání). Zvýšenou obtížnost vidíte nahoře (poté stojí vyjednávání více surovin, a vojáčky protivníka mají větší bonus). Velitelé cechu mají pravomoc označit šipkou kam se má útočit a křížkem kam se útočit nemá. Většinou je zde domluva a koordinace se spřáteleným cechem (Freedom, Legionáři atd.) V Cb jsou skvělé odměny (lišící se dle Ligy) např. - 10 bodů výzkumu, 25 diamantů, 50 surovin, 5 vojáků (náhodně za bítvu či vyjednávání).
socha cti foe

Jako finální odměna je Socha scti a její vylepšení, které dohromady dává body vázkumu, obranu armády a suroviny.

Co je CvC
Je zkratka pro ccechovní války (cech versus cech. Jedná se o starou verzi bitev cechů, která je přístupná pouze na PC verzi. Zde nejsou žádné odměny pro hráče, pouze se zde získávají body pro cech do tabulky (proto jsou i některé slabší cehy v tabulce top cechů, jelikož hrají cvc na pc a mají hodně cehovních bodů). Jsou zde lokace podle věků.
cvc cechovni vlaky foe

Jak získat plánky na velkolepou budovu
Nejlépe se domluvit s nějakým dalším hráčem, na vzájemné výměně bodů každý den.

A každý sen si psát zprávy 20/30 (dal jsem ti 20 bodů a ty mě 30) atd.

Proč se dávají suroviny do pokladny cechu
Otevření každé úrovně expedice stojí suroviny z pokladny cenu (orientačně 10-20 bodů surovin z dané doby za každého hráče pro každou úroveň expedice).
suroviny z pokladny cechu foe

Dále stavba budov v cechovních bitvách pro rychlejší postup stojí suroviny z pokladny cechu.

I stavba a obsazení věží v CvC stojí suroviny z pokladny cechu.

Jak získat více medailí
Co nejdříve postavit Arc a nahazovat hráčům do velkolepých budov.

Co je obleh a věž v CB
Jedná se o speciální budovy, které je možné postavit na mapě v cechovních bitvách. Následně poté je získávání a postup v zabírání lokací rychlejší, nezvedá se hráčům tak obtížnost za každý boj/vyjednávání. Stavba těcho budov suroviny z pokladny cechu.

Co je lešení ve forge empire
Jedná se o lvl 0 u velkolepých budov, kdy místo budovy je ve městě jen lešení a stavba dané budovy. Ostatní hráči danému hráči co staví budovu přispějí 1 bod, aby budovu co nejrychleji postavil.

Proč jsou v cechovním tržišti surovin i nevýhodné nabídky
Když hráč publikuje neveřejnou nabídku na globální trh (a nevybere, že se jedná o cechovní obchod) tak ostatní hráči, i když si vyfiltrují, že chtějí jen cechovní obchody, zde vidí tuto nabídku surovin od hráče, který ji nedával jako cechovní.
cechovni-nabidky

Jak co nejlépe vylepšovat velkolepé budovy
Hráč by měl jako základ mít postaveno:

Aby mohl válčit: Diova socha, Cášská katedrála, Castel de monte
Aby měl dost zásob a nějaké suroviny: Alexandrijský maják

Pro lepší odměny z expedice: Chrám relikvií (zobrazují se pak na mapě sošky relikvií, která dávají velmi výhodné odměny až 100 bodů výzkumu, speciální budovy, suroviny, plánky VB).
Chrám relikvií

Dal by měl postavit: Alcatraz na zásobu vojáků a Arc pro rychlejší růst sebe i cechu.

Co je zkratka Alík?
Jedná se o zkratku pro velkolepou budovu Alcatraz.
Alcatraz forge of empires

Jak získat suroviny na velkolepou budovu např. Arc?
Suroviny je možné za výzkumné body koupit od jiných hráčů (konkrétně Arc od top hráčů v tabulce). Hráči budete posílat domluvou částku do jeho VB. Následně vyměníte suroviny (většinou v poměru 1:2) za suroviny na danou budovu. Většina hráčů přijme i suroviny z nízké doby. Tedy např. 100 barvy za 200 strojních součástek.


Poznámka: obrázky jsou z PC verze hry Forge of Empires CZ.

Další možnosti naleznete na Forge of empire wiki https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Forge_of_Empires_Wiki