Hudba na poslech k učení nebo koncentraci

Ahoooj! :slight_smile:
Máte nějakou odzkoušenou hudbu nebo prostě zvuky, které posloucháte, když se třeba učíte, nebo se zkrátka potřebujete soustředit? Už delší dobu něco takového hledám, protože se mi moc nejde soustředit, když mě okolí vyrušuje.

Moc všem děkuju za případnou pomoc! :slight_smile:

Hezké odpoledne.
Já osobně se nejradši učím v naprostém tichu, ale je to způsobeno tím, že moje prostředí mi to dovoluje.
Když to není možné, pouštím si do pozadí nějaký Liquid DnB, ale to není pro každého.
Jinak klasicky například zvuky deště nebo nějaké piano (je to hypertext, takže klikněte a hned Vás to hodí na daný playlist)
Hodně zdaru při učení a ať se Vám daří!

Ahoj, a zkoušel jsi někdy hrát na hudební nástroj? Třeba mě to velice uklidňuje. Když se nemohu soustředit, zalezu si ke kytaře a hraji. Zrovna se učím akordy a nové písně. Vše je krásně vysvětleno na https://www.topmuzika.cz/akordy/ . Třeba by sis u toho zarelaxoval a pak by ti šlo učení lépe. Já to tak měla a doteď hraji. Sem tam najedu na ten web a cvičím si to. Mám kytaru moc ráda.

Tak to já teda potřebuju mít úplné ticho. Nebo takhle auta mi nevadí, zvířata, nějaký šum je v pohodě, ale lidské hlasy, seriál, nebo když někdo mluví, tak to je konec. To začnu vnímat všechno okolo a nesoustředím se na práci. V poslední době mám s koncentrací celkově dost problém, tak zvažuju, že si koupím kratom , který by mi měl s koncentrací pomoct, protože už jinak nevím. Vyzkoušela jsem toho hodně a zatím žádná změna.

Mrkněte na Youtube na " Solfeggio Frequencies". Třeba si najdete svou frekvenci:)

Dobrý den, hudba je určitě mocná čarodějka a psal jsem nedávno super článek na to, jak funguje hudba na psychiku. :slight_smile: Každopádně jestliže máte problém se soustředěním, tak bych vyzkoušel i nějaké doplňky stravy. Třeba tribulus tinktura od Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) - tinktura 50 ml | Herbavis funguje docela dobře a já jsem se s ní prodral celými státnicemi. Navíc to podporuje také imunitu. :slight_smile:

Rozumím tomu, jak může být náročné najít správné prostředí pro soustředění, zejména když jste obklopená různými rušivými elementy. Osobně jsem zaznamenala pozitivní změnu ve své koncentraci díky Krupa Kratom. Má pro mě uklidňující účinky a zároveň mi pomáhá udržet mysl. Možná by stálo za to, abyste ho vyzkoušela a třeba se vám bude lépe relaxovat.