Investice do dřevěnice

Již delší dobu přemýšlíme s manželem nad tím, že se přestěhujeme někam na okraj města či rovnou na vesnici. Stále si ale nejsme jistí, zda je investice do dřevěnice dobrý nápad. Aktuálně máme na její stavbu rozpočet okolo 2,5 milionů Kč. Proto se chci zeptat, zda máte s její stavbou již nějaké zkušenosti. Pokud ano, kolik vás stála? A jste s ní spokojeni?

A takovou dřevěnici je také potřeba provonět, že. Třeba katalytickou lampou. Fajn aroma za příznivou cenu udělá https://www.penepex.cz/kategorie/domacnost/vune-do-bytu/katalyticke-aroma-lampy/, ale možná se dá najít i levnější řešení. Já jsem ovšem s výrobky od Maurice Berger spokojená a neměnila bych.

Zdravím, podle mě je investice do dřevěnice skvělý nápad. My jsme s její stavbou začali před dvěma lety a nelitujeme. Aktuálně jsme se zaměřili na rekonstrukci koupelny, kterou jsme si nejprve nechali udělat z velmi jednoduchou. Chyběl nám tam především sprchový kout, který je podle mě praktičtější než běžná vana.

Dobrý den, investici do dřevěnice mohu jen doporučit. My jsme se k ní odvážili teprve před dvěma roky, ale neměnili bychom. Je to navíc levnější než běžná stavba, takže i ušetříte. Zbylé peníze jsem pak vložili na instalaci tepelné izolace, která je i u dřevěnice potřeba. Jinak se podle mě jedná o plnohodnotné bydlení a nějak se neliší od klasických domů.

Na bazén teď po Vánocích s manželem vůbec nemáme peníze. Kupovali jsme dětem nějaké kurzy na léto, do toho hračky, každý jsme si navzájem dali taky nějaké dárky, splácíme dovolenou, ještě k tomu hypotéka. Nevím co by se muselo stát abychom se z těch dluhů někdy dostali. Sportku sázíme, to jo.

Jako tohle je hodně zajímavé. Podle mě je investice do bydlení docela stabilní. Podobně fungují třeba i investice do zlata. Akorát samozřejmě na zlatou cihličku si nelehnete a když se jí přikryjete, tak ji pravděpodobně ztratíte. Takže investice do bydlení je podle mě pro mladé rodiny docela schůdná cesta. Jen to není investice klasického typu. Žádné dividendy vám z ní prostě nekápnou. :wink:

Myslím si že u těch nemovitostí se obecně vždy zapomíná na řešení typu zahrad a nebo garáží v rámci rodinného domu. Dochází to lidem až zpětně že vlastně ten pozemek potřebují mít větší. A na té zahradě kor. Kolik lidí třeba dnes ví že může mít z trhu dostupné neviditelné obrubníky a místo toho raději zadláždí celou zahradu a pak si stěžuje na prostor?