Jak rychle jede elektrokoloběžka?

Ahoj, jak rychle zhruba dokáže jet klasická elektrokoloběžka, která se dá sehnat v obchodě řekněme kolem deseti tisíc? Vždy to kolem mě prosviští, ale odhadnout maximálku si netroufnu, stačí nějak obecně.

Děkuju!

Dost záleží na tom, jaký model zvolíte, existují modely, které Vás nepustí přes 40 Km/h, ale zároveň i modely, které si to v klidu jedou klidně kolem stovky.

Dobrý den, jedna otázka je, jak rychle jede koloběžka a druhá otázka je, jak rychle může jet elektrokoloběžka. Pokud nemáte elektrokoloběžku na značkách, tak můžete stejně jezdit jenom 25 km/h a to normálně na silnicích, nikoliv na chodníku. Jinak tedy samozřejmě se to dá obejít a zatím to nikdo moc nekontroluje, jen si myslím, že je dobré to vědět. Já jsem si udělal takové malé vozítko i na chodník, jako pohon tam jsou dva EC motory Bühler a mám to jako takové přibližovadlo po vesnici.

My jezdíme s přítelem na koloběžkách i do práce abychom nemuseli jezdit MHD, jelikož je to mnohem rychlejší. Pokud vím tak může jet maximálně 25 kilometrů za hodinu podle nové legislativy a pokud jedete na pěší zóně musíte zpomalit, na což si dáváme opravdu pozor. Pokud je potřeba je nabít, dává přítel pozor, aby byly zásuvky v pořádku a nabíjíme je raději pod dohledem.