Jak se efektivně naučit anglicky

Ahojky, jak jste se třeba Vy učili anglicky? Myslím, že je to velice důležitý jazyk, a i když základy zvládám dobře, třeba mluvení z fleku mi dělá problém. Jaký je nejlepší způsob, jak se naučit anglicky? Když nepočítám různé kurzy, co stojí tisíce.
Díky!

Strašně moc mi pomohlo sledování videí a hlavně seriálu v originále (angličtině), zprvu s českými titulky, potom s anglickými a pak i bez nich. Ono se to nezdá, ale už jenom tímhle se ti strašně moc zlepší slovní zásoba i výslovnost. Pokud k tomu přidáš i nějaké občasné dopisování si s někým anglicky, aby sis zlepšil i aplikovanou angličtinu, případně se na nějakou gramatiku optáš někoho zkušeného, za pár let budeš jako rodilý mluvčí.

Já bych se taky potřebovala zdokonalit v angličtině. Myslela jsem si, že co umím my bude stačit, ale nestačí. začala jsem podnikat a ráda bych nakupovala zboží z ciziny, tak před dodavateli chci vypadat seriózně. Firmu mám dobře rozjetou. Mám spoustu reklam, zaplacený copywriting a teď řeším ještě virtuální sídlo firmy atd. ale to je v zahraničí zajímat nebude.

Vyzkoušejte třeba Duolingo. Na druhou stranu si myslím, že jsou i další appky. Vývoj mobilní aplikace na zakázku dneska chrlí podobných appek dost a záleží jen na vás, jestli to chcete mít zadarmo a bez reklam, případně jestli si chcete zaplatit za nějaké ty další služby navíc. Za mě je to fakt super věc.