Jak se postarat o zahradu

Chystáme se s manžílkem na dovolenou a rádi bychom si najmuli někoho, kdo se nám bude starat o zalévání. Manžílek si na internetu přečetl, že se dá plno věcí vyřešit na dálku. Ale stejně budeme muset nějakému kamarádovi a nebo sousedovi říct, aby se nám čas od času na zahrádku přišel podívat. Třeba takoví špačci by udělali velkou neplechu, co myslíte?

Ahoj, nám se o zalévání stará často soused, kterého v době dovolené poprosíme o zalévání zahrady. Obzvláště v létě je to velký problém, je dost sucho a květiny potřebují zalít denně. Máme nově zahradní jezírko, které tedy používáme i na zalévání v době parna, krásně nám poradili zde http://www.zahradnijezirka.net a nedokážeme si to vynachválit. Možná by to potom měl i Váš soused jednodušší v zalévání Vaší zahrady, než nosit hodně konví :slight_smile:

Určitě bych být vámi zvážila jestli se vám na zahradu nehodí třeba i gril. V kombinaci s krbovou obestavbou a nějakým barevným provedením by se vám mohlo dostat velké poklony a uznání od kamarádů, ale i architektů. Dívala jsem se totiž na vaše nedávné projekty a moc mě to zaujalo. Tak hurá do toho.

Jako na dálku nic nezajistíte. Určitě si domluvte souseda nebo někoho z rodiny, kdo vám tam alespoň dvakrát nebo třikrát za týden zajede a vše zkontroluje. My jsme to teda ocenili, protože jsem špatně zajistil posuvné zastřešení terasy a nebýt švagra, který nám jezdil zalévat, bychom byli vytopení na terase. Kromě toho je to navíc dobrá prevence proti zlodějům, kteří vidí, že kolem domu je pořád pohyb. :wink:

Super diskuzní vlákno kde jsem se dozvěděla opravdu plno relevantních informací, děkuji za to, je to super webík na kterém se zrovna nacházím. Prosím vás, potřebovala bych se vás na něco zeptat. Kupujete si domů čas od času i léčebné rostliny jako je třeba guarana a nebo na tyto věci nevěříte?

Velmi zajímavá diskuze, které se tu otevřela, se rozjela v naprostý chaos. Ti lidé se vůbec nevyjadřují k tématu. Dokonce jsem i byl svědkem toho, jak zde někdo kdysi propagoval ploty na klíč. No to opravdu není normální. Lidé, zamyslete se nad sebou, prosím!

Máme s manželem u našeho domu poměrně velkou zahradu, a tak je samozřejmostí vždy si zařídit někoho, kdo se oni postará, než se vrátíme. Máme štěstí, že pro tento případ máme syna, který se nám postará jak o zahradu, tak i o celý dům. Manžel každé jaro nakoupí náhradní díly na zahradní techniku, kterou vlastníme, aby byla funkční. Není divu, že se po dovolené vracíme a máme i posekaný trávník.

Asi bych řekl, že záleží hlavně na tom, jak je ta zahrada velká a tak. Jako určitě je ale nejdůležitější plot, bez toho to nejde a tím bych začal. Pokud samozřejmě už nemáte. My jsme brali plotová pole na míru, protože jsme to chtěli mít i trochu pěkné. Hlavně směrem do ulice. A pak na zadní část zahrady, tak tam máme pak klasické poplastované pletivo.

Já si teda nedokážu představit, že by se nám měl o zahradu starat někdo cizí. Naštěstí máme ve vesnici rodiče, kteří nejezdí na dovolenou, takže nám zahradu chodí zalévat. Neměli jsme tu nikdy nikoho cizího. Dům postavil manžel sám s tátou a když jsme na jaře stavěli pergolu, tak akorát manžel koupil hliníkové profily a spojovací materiál a zvládli jsme to taky sami :slight_smile: .