Jak zabranit paleni oci pri krajeni cibule

Ahoj vzdy kdyz krajim cibuli tak me strasne stipou oci fakt brecim a je to neprijemny je najaka moznost jak se toho zbavit nebo nejaky bryle treba ktery tomu zabrani nebo nejaka pomucka treba

Obávám se, že je to něco, čemu úplně nezabráníte. Nejlepší je prostě otevřít okno a zkusit to nějak přetrpět. Občas mi přišlo, že pomáhá i žvýkačka, občas zase ne, nejspíš to bude placebo efekt, ale zkusit to můžete, třeba to bude lepší. :wink:

Neptejte se mě, jak jsem na to přišla, ale trochu mi pomáhají moje barevné kontaktní čočky nedioptrické , s dioptrickými zkušenost nemám, ale věřím, že to bude podobné. Asi to to oko trochu chrání nebo nevím jak jinak si to vysvětlit. Samozřejmě, je to cítit pořád a slzička ukápne, ale není to zdaleka tak silné, jako když si je sundám :slight_smile:

No vzhledem k tomu, že nosím brýle, tak jsem v tomhle ohledu docela z obliga. To už musí být cibula hodně silná, abych si u toho poplakala. Jinak teda kontaktní čočky v tomto pomáhají asi nejvíc. Moje kamarádka by se v tom mohla koupat a stejně by jí oči ani nezaslzely. :wink: