Korat kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Korat kočka.

Popis plemena:
Korat je plemeno kočky se stříbřitě modrou srstí. Název plemene je odvozen od názvu thajské provincie Korat (na současných mapách ji najdeme pod jménem Nakhon Ratchasima). Korat je řazen podle klasifikace FIFe do skupiny III, mezi krátkosrsté a somálské kočky.

Korat dosahuje váhy okolo 2,5 až 5 kg. Hlava je velká s plochým čelem a kulatým čenichem. Velké uši jsou široké u základny a špičky mají zaoblené. Posazené jsou vysoko na hlavě. Kulaté oči jsou položeny daleko od sebe a mají zářivě zelenou barvu. Koťata mají v prvních týdnech oči jantarové barvy. Tělo korata je středně velké, mírně zavalité a svalnaté. Kocouři jsou větší a působí zdatněji než kočky. Přední nohy jsou kratší nežli zadní, oválné tlapky jsou kompaktní. Středně dlouhý ocas se zužuje do zakulacené špičky. Srst je krátká, lesklá a přiléhá k tělu. Barva je stříbřitě modrá. Koťata mají srst nedokonalou.

Korat je velmi společenský a vyžaduje hodně pozornosti. Je dobromyslný, jeho pohyb působí rozvážně. Je velmi inteligentní a rád si hraje. Také se rád mazlí se svým člověkem. Dobře se snáší s dalšími kočkami, má však tendenci žárlit, upřednostňuje-li (podle jeho názoru) majitel jiné zvíře. Jeho srst nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Má velmi citlivý sluch a nesnáší ostré a hlasité zvuky. Výstavní zvířata je proto vhodné postupně uvykat hlučnějšímu prostředí.

korat-kočka