Krb do domu

Zdravíčko, ráda bych se vás zeptala, jestli někdo nemáte zkušenosti s nějakým krbem, který je opravdu pěkný. Sháním totiž nějaké designové krby a ráda bych si vybírala z většího množství doporučených obchodů. Dnes je taková nabídka, že jedu hlavně na doporučení.

Zdravím, já vám mohou krb jen a jen doporučit. Dříve jsme v obýváku měli klasická kamna, ale ta jsou mnohem náročnější a po estetické stránce se krbům ani trochu nevyrovnají. Proto jsme se vybrali právě krbová kamna, která jsou i méně energeticky náročná. Kromě toho jsme investovali i do krbové obestavby, která dodala interiéru ten správný šmrnc.

Ke krbu se musí hodit také konferenční stolek, to je jasné. Sladit totiž třeba dřevo s křiklavým hliníkem není v dnešní době moc in. Je třeba si uvědomit při nákupech i podstatnou věc okolo nosnosti různých materiálů. Vinylová podlaha je také technicky omezena. Myslete na to.

Já teda musím říct, že krby se mi fakt líbí, ale doma bych to asi nechtěl. Trochu jsem o tom přemýšlel, když jsme dělali právě návrh obývacího pokoje na míru. Ze stavebního hlediska by to nebyl problém. Dokonce s tím bylo při stavbě rodinného domu počítáno. Ale když jsem pak viděl, že to dá dost práce, prach, údržba a hlavně nošení dřeva, tak jsem raději zůstal u klasického kotle na tuhá paliva. :slight_smile:

Já jsem si pořídila krbová kamna před dvěma lety a jsem s nimi velice spokojená. V první řadě jsem si nechala opravit komín, který to již potřeboval a letos jsem ráda, že jsem se tak rozhodla. Při cenách energií ušetřím nemalé finance při vytápění domu dřevem a pohled do plamenů je navíc uklidňující.

Pokud máte už i krb v baráčku, tak jste jistě s vnitřními prácemi hotovi. Proto bych se vás chtěla optat zda plánujete na zahradě udělat bazén a nebo jezírko. Právě proto byste totiž museli objednat někde jezírkové čerpadlo a já bych vám moc ráda s tímto výběrem poradila.

Zdravím… Pořiďte si akumulační kamna . Nám se ověřila a neměnili bychom. Nejvíc oceňuju to, že tu není nikdy zima. Dokud topíme, tak se zároveň kamna nahřívají a pak se z nich teplo postupně uvolňuje, takže to není jako u rodičů, kteří celý život topí v krbových kamnech a pamatuju si, jaká tam byla vždycky ráno zima než táta zatopil a trochu se to tam ohřálo. My máme doma pořád stejný teplo :slight_smile: .