Krb do obývacího pokoje

Zdravím, delší dobu přemýšlíme s manželkou nad tím, že si koupíme do obývacího pokoje krb. Kamarád nám doporučoval designové krby, ale mně jde hlavně o funkčnost a také náklady, které jsou hlavně teďka nejdůležitější. Máte s krbem zkušenosti a případně víte, jaká místnost se s ním dá pořádně vytopit?

Vybírali jsme teď s manželem zase po nějaké době nicnedělání zahradní nábytek a já se teda jako nestačila divit. On si úplně změnil preference. To bude mít asi z toho jak furt čumí do toho telefonu na Pinterest a prochází si ostatní vzhledy. Úplně mně do mých ideálů hodil vidle parchant jeden.

My jsme také dlouho přemýšleli nad tím, že si pořídíme vlastní krb do obývacího pokoje. Nejvíce ho samozřejmě využíváme v zimě, kdy se rádi u něj choulíme a koukáme spolu s manželem na filmy. Jelikož v létě používáme pouze letní přikrývky, občas si také trochu přitopíme, aby nám nebyla taková zima.

Když jsme vybírali bydlení v Praze, tak od nás dostala realitní kancelář podmínku, že si chceme dát i v bytové jednotce krb do obývacího pokoje. Prvně na nás paní tak divně koukala, ale pak nám řekla, že to nebude žádný problém. Možná šlo tehdy o nějakého nováčka, který se na realitním trhu pohyboval pouze pár let a neznal všechny možnosti.

Dobrý den, krb nebo krbová kamna v obývacím pokoji jsou opravdu skvělý nápad. I když topíme hlavně tepelným čerpadlem, nechali jsme si také postavit dva nerezové komíny a mám krb jak v obývacím pokoji, tak i v kuchyni. Používám je hlavně na to, abychom si mohli trochu přitopit na podzim nebo během chladnějších dní.

Tak to my si třeba do firmy pronajímáme podlahové mycí stroje, protože v provozovně jako je pekárna musí být neustále čisto. No představte si, jaké by to asi bylo, kdyby tam byla špína. Byste si v obchodě koupili kus rohlíku a byla na něm nalepená žvýkačka? To asi nechcete.

Dobrý den, jako určitě to jde. Dokonce je to docela praktické. Ale ideálně na to myslete už při návrhu projektu, případně při rekonstrukci. Důležité je třeba to, jak kouřovodem odvedete kouř i pach. Pak je důležitá výška a průměr kouřovodu a pak v neposlední řadě s tím spojené stavební úpravy v obýváku, které bývají dost často poměrně náročné.

Hele my třeba na baráku i na chatě a chalupě máme kamna a nemůžeme si na nic stěžovat. Teplo v domečku udělají klidně během dvou hodin a všechno je all right. Určitě bych ani krb mít nechtěla, to dělá zbytečně moc velký bordel, jen co je pravda.

Krb je sice fajn, ale máte také fešnou komodu ve vaší ložnici a nebo na to podle vás už nezbyl čas? Opravdu mě zajímá jak to u ostatních lidí v domácnostech chodí a vypadá. Jednoho dne se snad dostanu na ten veletrh běžného bydlení v ČR.