Krb v domě

Zdravím, už delší dobu se mi líbí designové krby, ale nejsem si jistý, jestli je to dobrý nápad. Jde mi o to, aby byl schopný vytopit náš obývací pokoj, který je navíc propojený s kuchyní. Slyšel jsem, že právě výhřevnost by měla být opravdu dobrá. Nevíte, jak se věci doopravdy mají, nebo máte i osobní zkušenosti? Opravdu by mi to moc pomohlo.

Pořídili jsme si novou malou chatu, která se musí zrekonstruovat. V první řadě nás čeká pořídit nový komín, a tak jsme hledali na internetu, kde nás zaujal český výrobce komínů. Překvapila nás velice slušná cena, ale hlavně rychlé dodání komínu. Za nás jen samá spokojenost jen se těšíme až si v zimě zatopíme.

Dlouho jsme s manželem přemýšleli, zda máme obnovit komín v našem domě. Před lety jsme začali vytápět dům plynem, protože to byla jedna z levných alternativ. Soused nám poradil krbová kamna, která si sám pořídil, aby ušetřil za vytápění. Na trhu je tolik druhů, že nám trvalo než jsme si vybrali ty pravé pro nás, ale máme je.

Jestli budete mít napojená krbová kamna na podlahové topení, tak v pohodě vytopíte celý dům. Jinak budete mít teplo jenom v obýváku a všude jinde bude zima. My máme krbová kamna s výměníkem, topíme peletami a v celém domě je 23 stupňů :slight_smile: . V obýváku o něco tepleji, ale není to nic hrozného.