Krbová kamna: ano, nebo ne?

Dobrý den, již delší dobu s manželem přemýšlíme, jak nejlépe vytápět naší malou chatu. Nakonec si myslíme, že nejlepší budou krbová kamna, ale nevíme, kde je lepší prodej krbových kamen. Zda na e-shopu nebo v nějakém hobby marketu, protože nemáme moc zkušeností s e-shopy, tak by se nám hodila rada.

Moc povedená diskuze na krbová kamna. Také jsme teď dokupovali určité vybavení do domácnosti. Z toho, co jsme ale nesehnali na jaře, nám ještě chybí venkovní nábytek. Jelikož je toto léto extrémně příznivé na opalování, tak se musím rozhlédnout opravdu rychle a něco už koupit. Nechci trávit léto mezi 4 stěnami.

Kdybych se měla zamyslet nad tím, na co se u takové dřevěné terasy nesmí zapomenout, pak bych byla rozhodně pro to, aby byla zmíněna krbová kamna a nebo alespoň gril na grilování masíčka a třeba uzení sýrů. Mňam jen jsem na to dostala chuť co jsem to psala.

Nedávno jsem si koupil přes realitní kancelář domek na vesnici a také jsem řešil vytápění. Naštěstí mi kamarád pomohl vybrat krbová kamna na e-shopu a jsem s nimi velice spokojený, a tak mohu jen doporučit. Na internetu máte větší výběr z více druhů kamen, a ještě vám je dovezou až domů.

Má to svoje výhody i nevýhody. Samozřejmě největší nevýhodou je to, že se nenaakumulují. Já osobně bych raději z toho důvodu volil akumulační kamna. My máme doma ty od Norsk Kleber a nemůžu si stěžovat. Jednou zatopím a pak je teplo po celý den. Samozřejmě se musí čas od času přidat, ale i ta spotřeba paliva je hodně příznivá. :slight_smile:

My topíme dřevem v kotli. Máme velký dům, tak bychom ho celý krbovými kamny nevytopili. V přízemí máme podlahové topení a v podkroví máme radiátory. Tam to jinak nešlo udělat. Manžel topení ladil dvě zimy. Pořád něco přepojoval, přikupoval čerpadla a termostatické ventily , ale nakonec se mu podařilo vyladit topení tak, že máme v podkroví i v přízemí kolem 22 stupňů :slight_smile: .