Kurilský bobtail kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Kurilský bobtail kočka.

Popis plemena:
Kurilský bobtail je poměrně nové kočičí plemeno vyšlechtěno z kočky domácí, které je původem z Kurilských ostrovů. Toto plemeno za samostatné pokládají organizace TICA[3] i FIFe, ale CFA ho neuznává.

Kurilský bobtail má středně velké, svalnaté tělo s krátkým, bambuli připomínajícím ocasem, tvořeným jedním nebo více zakřiveními. Hlava je velká a široká, s lichoběžníkovitým tvarem. Uši jsou středně veliké a mají zaoblenou špičku. Končetiny jsou středně dlouhé a silné, se zakulacenými tlapkami, přičemž zadní končetiny jsou mírně delší než přední. Kocouři váží obvykle 5 až 6 kg, kočky pak 3 až 4 kg. U tohoto plemene se rozlišuje nejen krátkosrstá ale i dlouhosrstá varianta.

Kurilský bobtail má i přes své divoké vzezření velmi vyrovnanou povahu, je neagresivní a velmi společenský, mazlivý a přítulný. Přítomnost dalších koček, nebo i psů pro něj není problém. Jedná se o chytré a zvídavé plemeno, milující vodu, díky čemuž jsou výbornými potápěči či rybáři. V bytě si pak své lovecké pudy zkouší na mouchách, komárech či na dalších drobných živočiších. Kurilský bobtail je velmi pozorný a inteligentní, velmi rychle se naučí vnímat příkazy, nicméně stejně jako každá jiná kočka poslechne pouze v případě, uzná-li to za vhodné.

kurilský-bobtail-kočka