Lykoi kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Lykoi kočka.

Popis plemena:
Lykoi kočka neboli vlkodlačí kočka je novější plemeno. Není to tak dávno, co bylo tohle prazvláštní plemeno přijato organizací TICA, a zařazeno mezi tzv. “experimentální plemena”. Jak tyto kočičky ke jménu a vůbec k životu přišly? Možná se budete divit, ale úplně samy. Tato zajímavá mutace kočičí srsti je totiž naprosto přírodní a vznikla bez jakéhokoli lidského přičinění. Na člověku bylo pouze objevit v těchto originálech krásu a začít je vyhledávat.

Vzhled kočky plemene lykoi je nápadně podobný vlku či dokonce vlkodlakovi. Zde plemeno přišlo ke svému jménu, které je odvozeno z řeckého “lykos”, tedy vlk. Díky snaze zachovat přesně takto divoký vlkodlačí vzhled se v začátcích párovali především jedinci s černým zbarvením. Koneckonců, matka samotných zakladatelů plemene byla obyčejná černá krátkosrstá kočka. Různí chovatelé, různé chutě a názory, proto můžeme najít i lykoi kočičky s jinou barvou srsti. U TICA už ovšem standardním zbarvením zůstane černá.

Speciální vzhled srsti jim přisuzuje fakt, že postrádají podsadu. I hustota srsti se liší kočka od kočky, závisle na klimatu, kde kočka žije, hormonech i dědičnosti. Během línání v průběhu roku se může měnit i barva srsti, závislá na podílu bílých chlupů. Získáváme tak sezónně probarvenou kočičku. A to je teprve rarita.

Velikostně je kočičí plemeno lykoi středně velké, kocourci váží okolo pěti kilo, kočky jsou lehčí, zpravidla 3-4 kila hmotnosti. Není ale výjimkou i větší zástupce plemene.

Bojíte se, aby v tomto mazlíčkovi nepřevládaly “vlčí” geny? Není potřeba, kočky plemene lykoi jsou vysoce inteligentní, věrné a plně společenské. I díky tomuto je jejich majitelé často srovnávají spíš se psy, s vlky mají pramálo společného. Umí se kamarádit jak s lidmi, tak i se zvířaty vaší domácnosti. Jsou to hravé, bystré kočičky, které vás budou vyhlížet z okna, až se budete vracet z práce, aby vás mohly hned u dveří přivítat. U všeho musí být a nejlépe i asistovat. V kočce plemene lykoi získáte tedy nejen mazlivého přítele, ale i komického pomocníka. Je potřeba se jí věnovat, tento mazlíček se bez pozornosti neobejde.