Pasivní x aktivní investování

Dobrý den,

potřeboval bych poradit v tématu ohledně aktivního a pasivního investování. Něco jsem si o tom snažil načíst z těchto článků
https://www.investopedia.com/terms/p/passiveinvesting.asp
https://finex.cz/aktivni-investovani-vs-pasivni-investovani/
a pokud jsem to dobře pochopil, tak jestliže jsem v podstatě úplný začátečník, tak by pro mě mohlo být pasivní investování lepší volbou, protože je relativně snažší se v tom zorientovat, je tomu tak? Máte kdyžtak zkušenosti s nějakou konkrétní platformou kde začít úplně od nuly s pasivními investicemi?
Děkuji moc.

Nevíte někdo prosím jestli na to aktivní investování budu potřebovat mít také nějaký výkonný notebook a nebo se to v dnešní době dá zvládnout i přes telefon? Chtěla bych v době vysoké inflace se svými penězi opravdu něco dělat, protože mně přijde, že se o penězích stále méně a méně mluví a schovává se nějaký kolosální podvod.

Osobně jsem spíše pro pasivní a opatrnější investování. Covid 19 mě naučil tomu, že je prostě důležité být opatrný, dobře diverzifikovat a mít to tak nějak pravidelně rozvržené. A poslední měsíce mě zase naučily to, že investice jsou fajn na dlouhou dobu a ačkoliv kryptoměny tvrdí něco jiného, tak na nich málokdy zbohatnete.

Zajímalo by mě silně jestli se tady už mezi investory a běžnými lidmi začaly skloňovat investice do půjček a nebo se to stále lidem vyhýbá? Opravdu zajímavá debata třeba do hospody za chlapama. Já jsem něco takového zkusila a každý říkal jak je to jasné a že to dělá.

Já investuju aktivně, a to do svojí firmy. Na rozjezd potřebuju hodně peněz, takže nemám žádné volné peníze, které bych mohla investovat jinde. Až budou, tak bych chtěla investovat do zlata, nebo akcií. Teď zrovna řeším virtuální sídlo firmy . Ušetřím díky tomu měsíčně několik tisíc, které se mi budou hodit jinde.