Peterbald kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Peterbald kočka

Popis plemena:
Peterbald je bezsrsté plemeno kočky domácí původem z Ruska. Bylo vyšlechtěno v Petrohradu roku 1994 z donského sphynxe a orientální kočky. Roku 2007 pak bylo plemeno uznáno The International Cat Association (TICA) a o pět let později Fédération Internationale Féline (FIFe). Ačkoliv se koťata rodí osrstěná, do dvou až tří let srst zcela zmizí.

Jedná se o bezsrsté plemeno. V některých případech se ale srst vyskytuje. Stejně jako u donského sphynxe se často rodí koťata se srstí, kterou ale do dvou let života zcela ztrácí. Někdy lehké ochmýření zůstává. Může být po celém těle, na čenichu, uších nebo nohách. Její délka ale nesmí přesáhnout 2mm. Tělo je štíhlé a elegantní. Je dlouhé a dobře osvalené. Hlava je velká a klínovitá, pozvolna se po obou stranách rozšiřuje směrem k uším. Uši má plemeno peterbald velké, na bázi široké, zašpičatělé. Středně velké oči mají mandlovitý tvar.

Povahově jsou peterbaldové velmi inteligentní a hraví. Nebývají bázliví ani vůči cizincům a snadno vychází i s jinými kočkami nebo psy. Jedná se o poměrně hlasité kočky.