Pracovat z domu chci pouze!

Kéž by se nabídky práce rozšiřily i do toho domácího sektoru. Já bych si tak moc chtěla vybírat jenom podle toho, jestli se dá dělat remote a nebo ne. Protože v dnešní době co tak nějak vím, tak hlavně v IT se dá hodně věcí dělat jenom z domova. Tak třeba když někdo programuje a nejedná se o nic složitého, tak mu bohatě stačí si prostě někam sednout a dělat z domova.

Také se mi konečně poštěstilo pracovat z domu. Je to tak krásné když člověk nikam ani nemusí dojíždět a jen třeba otevře počítač a začne pracovat. To je výhra alespoň v dosavadní fázi života pro mne. A manžel nemusí aspoň tak často objednávat díly Škoda, protože auto téměř pořád stojí na dvorku.

Tak ono hodně záleží na tom, co děláte. Samozřejmě některé věci jdou z domu dělat snáze. Já jsem takhle dělala jednu asistentku pro firmu, která registruje průmyslové vzory a z domu jsem jim řešila nějakou agendu. Ale stejně jsem jednou za čas musela dorazit do kanceláře na poradu a na nějaké jednání. Nejde to dělat kompletně. Nicméně počítejte s tím, že práce z domu není tak idylická, jak se na první pohled může zdát. :wink:

Jestli chceš pracovat z domu, tak začni podnikat. Jinak nevím o žádné práci, která by se dala dělat jenom z domu. Co vím, tak i kamarádka jako administrátorka má jen částečný home office, ale na 3 dny v týdnu musí být v kanceláři kvůli poradám atd. Založení s.r.o. není těžké. Jen si uvědomit, co chceš a jít si pak zatím. Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že já už bych nikdy nechtěla být pod někým zaměstnaná.

Ono bez těch informací o vás se fakt těžko dá určit, co by pro vás bylo to nejvhodnější. Zkuste třeba vývoj mobilních aplikací jako externista pro nějakou firmu. Ale jako počítejte s tím, že bez toho, abyste si udělal živnostenský list a šel na volnou nohu, to nepůjde. To mám z vlastní zkušenosti.