Roubenka

Nám třeba stavba roubenek v zahraničí změnila život. My jsme s přítelem vycestovali do Švýcarska a podíleli jsme se jako pracovníci na mnoha stavbách, ale když přišlo na roubenky, tak to jsme jen s pusou dokořán koukali na to, jaké dílo nám před očima vzniká. Jednoho dne bych také chtěla roubenku.

Dobrý den, to je super, že to píšete, akorát se vás na to nikdo neptal. Nám samozřejmě roubenka taky změnila život. Máme to teď nově dostavěné a vlastně i vybavené nábytkem. Jediné, na co ještě čekáme, jsou taburety od Taburety | Bevedo.cz ale to věřím, že přijde do konce týdne. On je teda čtvrtek, ale myslím, že jsem na e-mailu četl, že to už má ve vlastních rukou přepravní služba, tak je to na nich. :slight_smile:

Na řadě míst které jsem za svůj život navštívila za mě rozhodně chybí třeba kapková závlaha. To byste nevěřili, kolik firem si stále platí zahradníka aby nosil konev a zaléval nějaké okrasné rostliny když je to tak jednoduché. Natáhnete trubičky a o všechno se vám postará systém.

Roubenka je za mě super nápad. Nedávno jsme si také jednu pořídili a nemůžeme si ji vynachválit. V létě jsme si k ní pořídili i pořádný bazén a doslova jsme si přišli, jako bychom byli na dovolené. Jediné, co nás trochu zlobilo, byl filtr do pískové filtrace, který nechtěl fungovat, ale už se to vyřešilo.

Roubenka je mým velikým snem, ale v nejbližší době si jí asi nebudu moci pořídit, jelikož momentálně jsou ceny materiálu moc drahé a zbytečně by se stavba prodražila. Proto jakmile to bude možné, tak se do stavby pustím, ale zatím budu bydlet v bytě, kde jsem si nedávno nechala naistalovat moderní stropní svítidla na chodbu, která byla velice tmavá.

U nás na vesnici se teď hodně říká, že by se měla stavět moderní radnice a někteří hlásají, že by to měla být dřevěnice. Já teda nevím kde na to přišli. Podle mě bychom neměli dělat žádné experimenty. Ty moderní stavby z cihel vypadají dobře a hlavně vydrží věčně.

Roubenky jsou krásné a moc se mi líbí, když si člověk představí nádhernou přírodu kolem, klid a spoustu zeleně, zní to jako splněný sen. Nedávno jsem navštívila kamarádku, která s manželem roubenku postavila a moc se mi líbilo i vybavení interiéru, které se snažili skloubit s celkovým stylem a povedlo se jim to, nejvíce mě oslovil stojan na víno, přišlo mi to jako dobrá vychytávka a zajímavý tip na dárek pro milovníky vína.

Koukám, že to vidíme obě stejně. Taky bychom chtěli s manželem na důchod nějakou pěknou roubenku, ideálně v horách. Chovat slepice, králíky, já bych měla na zápraží truhlík s bylinkami, všde květiny, už to úplně vidím. Jenomže to není zadarmo a ty ceny půjdou spíš nahoru, takže už šetříme. Já teď rozjíždím formu, řeším založení s.r.o. atd. tak snad se mi firma rozjede a vydělám podnikáním dost na tu “naši” roubenku.

Asi nevím, proč bych si měl stavět roubenku v zahraničí. Respektive proč by to měla být zrovna roubenka. Přijde mi, že to je mnohem komplikovanější. Třeba takové výškové práce a zajišťování firmy pro ně by mohlo být v takovém Německu docela zábavné. Ale tak jako rozumím tomu, že když někdo chce bydlet v zahraničí, tak hledá různé možnosti bydlení. :slight_smile: