Rozdíl mezi mzdou a platem

Jsou tyto dva pojmy vůbec rozdílné? Používám oba a lidé v mém okolí taky, ale volíme slova spíš podle toho, jak se nám zachce, než abychom viděli nějaký rozdíl. Jsou to synonyma nebo se v něčem liší?

Zdravím,
ano, jsou rozdílné. Platem se rozumí veškerý příjem ve státním sektoru (úředníci na úřadech atd.) a je vyplácen ze státních peněz, mzdou se potom rozumí veškeré peníze, které jsou vypláceny z jakýchkoliv peněz například soukromým zaměstnavatelem svému zaměstnanci.
Když pracujete v Kauflandu, obdržíte mzdu, když na úřadu práce, tak plat.

Dědeček miluje peněženky. Má jich doma opravdu spoustu a rád je sbírá. Vždycky, když někam jde neví jak se rozhodnout a jakou si tedy vzít. Každý sbírá něco jiného a můj děda zrovna peněženky. Má snad skoro každou barvu a mnoho různých značek. Když jsme se bavili o peněženkách, zmínila jsem stránku Peněženky z kvalitních materiálů a v pestrých barvách | peněženky AHAL Mají tam skvělý výběr.

Já jsem teda taky myslela, že je to oboje to samý. Máš prostě říct, že dostaneš peníze a je to :smiley: . Já třeba říkám příjem a rozlišuju aktivní z práce a pak pasivní, a to jsou peníze, které mi vynáší investice do půjček , tak snad je to tak srozumitelný :slight_smile: .