Saarloosův vlčák diskuze

Diskuzní fórum Saarloosův vlčák.

Popis plemene:
Saarloosův vlčák (anglicky: Saarloos wolfdog, nizozemsky: Saarlooswolfhond) je nizozemské psí plemeno, jeden ze dvou (resp. tří) plemen vlčáků. Dalším je československý vlčák a též neuznané psí plemeno hierranský vlčák. Saarloosův vlčák je velké a aktivní psí plemeno, do Česka poprvé dovezeno roku 2005 a zastřešené Klubem chovatelů málopočetných plemen psů. Specifikem plemene není jen to, že je neobvyklé povahy, ale též to, že feny hárají pouze jedenkrát ročně, podobně jako samice vlka.

Saarlosův vlčák dostal název po nizozemském chovateli Leendertovi Saarloosovi, kterému se po dlouhém úskalí podařilo zkřížit německého ovčáka s vlkem.

Saarlosův vlčák potřebuje pravidelný pohyb ve velkém prostoru. Velký důraz je kladen na výchovu již ve věku štěněte, pozdější převýchova je velice obtížná, téměř nemožná. Tento pes však potřebuje pána klidného a mírného, rozhodně ne tvrdého, neústupného a dominantního.

Pes je podoben svému divokému předkovi - vlkovi. Stavbu těla má pevnou, silnou s dobře vyvinutými svaly. Je delší než vyšší. Hlava je podobna hlavě vlčí, měla by být v dobrém poměru k tělu. Oči jsou středně velké, šikmé, měly by být barvy žluté.

Díky za info.