Sokoke kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Sokoke kočka.

Popis plemena:
Sokoke je plemeno kočky domácí, které pochází z Keni a jehož název je odvozen z tamního národního parku Arabuko Sokoke. Plemeno je chováno především v Dánsku a v USA.

Toto africké plemeno je řazeno mezi krátkosrsté kočky, připomínající geparda. Tělo dorůstá do malé až střední velikosti, je dobře osvalené. Srst je hustá v hnědém odstínu s výraznou kresbou v barvě černé. Často se plete s klasickou evropskou kočkou - mourkem. Kočka Sokoke celkově působí velmi hrdě a honosně.

Jsou to inteligentní společenské kočky. Užívají si společnost dalších koček, zvláště pak koček svého druhu. Na všech činnostech se podílejí společně. Společně doprovázejí majitele, společně komunikují a společně chtějí být na jednom klíně. Na majitele jsou fixované do té míry, že jeho změna může vést ke změnám v jejich povaze. Nepožadují speciální péči a nejsou náročné. Milují teplo, proto by neměly být delší dobu chovány v teplotách pod 20 – 22 stupňů. Jejich srst je hladká, přiléhavá, bez podkladu. Zbarvení je hnědé až černé na světle hnědém až šedohnědém pozadí. Pro toto plemeno je specifické tečkování na břiše. Barevná škála očí jde od žluté, přes zlatou až po zelenou.

sokoke-kočka