Tip na vylet v Moravskem Krase

Zdravim chystam se do Moravskeho krasu a jeho okoli a tak hledam nejake dobre vylety nejlepe treba od nejakych mistnich nebo nekoho, kdo to tam ma prochozene. Staci nejake hezke trasy tak do 20 km, ktere konci nebo vedou kolem restaurace, kde by se clovek mohl zastavit na obed nebo si odpocinout.

Hezký den. Záleží, jestli máte rádi atrakce, které jsou vytížené, resp. je tam hodně lidí - pokud ano, tak propast Macocha je pro toto ikonická. Jestli hledáte nějakou “skrytou” trasu, tak osobně doporučuji ze Skalního Mlýnu jít přes Pustý žleb do Suchdolu, z toho pak přes pole do Veselice, kam se můžete podívat na rozhledu a je zde i hospůdka v lese, kde se můžete občerstvit. Poté sejdete lesem do Blanska a máte ideální výlet.

To zní dobře. V létě se tam taky musíme jet podívat. Určitě to tam bude moc pěkný. Mně už výlety hrozně chybí. Jak jsem pořád doma, tak mám špatnou náladu a nic se mi nechce. Zima je strašně dlouhá. Nejradši bych odjela někam do tepla, kdyby to šlo. Zkusila jsem si objednat alespoň Krupa Kratom , tak doufám, že moje splíny zažene.

Děkuji za skvělý tip na výlet. Mám rád místa, kde není tolik lidí, a vaše doporučení zní jako přesně to, co hledám. Nedávno jsem si pro své výlety do přírody pořídil nový vodotěsný batoh, takže se těším, že ho vyzkouším na téhle trase. Rozhledna a hospůdka v lese zní jako ideální místa pro krátký odpočinek.

Myslím si, že třeba Macocha je fakt krásná. A jako celkově ten moravský kras se mi hodně líbí. Doporučuji udělat velkou túru. Třeba i na dva dny s přespáním v nějaké chatě nebo penzionu. Určitě toho nebudete litovat. Jen si vezměte nějaké kvalitní věci. Pro děti doporučuji batoh Littlelife, který se nám fakt osvědčil. :slight_smile: