Válečné filmy/seriály

Zdravicko,znate nejake serialy a filmy s valecnou tematikou? Hodne uz jsem jich videl ale verim ze alespon par z nich znate a ja ne, rad se inspiruji.
Diky za pripadnou odpoved.

Z nejnovějších filmů na mě udělal dojem 1917, je skvěle natočený, ale děj z mého pohledu trošku pokulháva.
Poté jsou skvělí třeba Černí baroni, Králiček JoJo, a svým způsobem i Kód Enigmy, i když to je válečné jen okrajově. Ze seriálů Bratrstvo neohrožných.

1917 je skvělý, ale musíte si zvyknout na tu kameru na jeden záběr. Mně se hodně líbí Černý jestřáb sestřelen a pak klasika Zachraňte vojína Ryana. A pak mám rád ty osmdesátkové. Jednou za čas si udělám volno, něco si najdu, pohodlně se usadím do rohové sedací soupravy a ten válečný film si užiju. Ne kvůli střílení, ale kvůli těm lidským příběhům.

Já na televizi moc nekoukám, ale poslouchám historické audioknihy . Za doporučení určitě stojí Temné počátky českých dějin, Karel IV. - Tajný deník nebo Severská mytologie. Jestli si ještě audioknihy neposlouchal, tak to zkus. Je to mnohem zajímavější než jen sedět u televize a koukat na obraz. Můžeš si všechno daleko líp představit :slight_smile: .

Teda teď před Vánocema to jsou fakt super témata. To nevím, jestli bych si kvůli takovým filmům teď v adventu srovnal taburety a tak nějak si tohle užil. A to musím říct, že mám válečné filmy docela rád. Třeba takové Zachraňte vojína Ryana nebo třeba Tenká červená linie jsou fakt super záležitost. Ale nekazme si tím Vánoce. :slight_smile: