Vlhká fasáda

Dobrý den, jak se nejlépe zbavit vlhkosti ve zdi? Zkoušeli jsme větrání, ale to prostě nezabírá. Je to nejspíš chycené moc. A zima se blíží, takže potřebujeme radikální a rychlé řešení. Nehledě na peníze. Napadl mě třeba injektážní krém. Máte s tím někdo zkušenost? Jak rychle to funguje a za jak dlouho se můžu těšit na to, že vlhkost ze zdiva zmizí. Děkuji vám všem za podnětné rady. :wink:

Dobrý den, nejúčinnější bude podle mě odvhčovač a rekuperace . Pak je potřeba pátrat dál, proč se doma vlhko tvoří. Jestli není špatná izolace, podřezání domu, sušení prádla v bytě, při vaření je zapnutá digestoř? V koupelně je vlhko největší, takže větrák a hlavně mít zavřené dveře do koupelny a nepouštět vlhko dál do domu.

Manžel objednal firmu, která provedla chemickou injektáž a od té doby se vlhkost ve zdi neobjevila. Máme s manželem rozdělenou práci, proto se on stará o práci na domě a já na zahradě. Nedávno jsem si objednala plastové zahradní jezírko zde. Vypadá úžasně, když jsem ho osázela lekníny a koupila ryby, které se mezi nimi prohání.

Vlhkost je obecně daná špatným větráním nebo tím, že máte někde spodní vodu. To druhé je samozřejmě horší. Větrání se dá napravit jednoduše – budete větrat lépe. Fajn prostředkem k tomu je třeba rekuperace, která zajistí takový lehký průvan po celý rok a díky tomu je ten vzduch takový přirozenější. :slight_smile: