Vylepšení podnikání

Jako živnostník jsem CRM systém nepotřebovala, ale od té doby, co jsme si s manželem založili firmu a chtěli všechno automatizovat, tak jsme byli nuceni si připlatit a přejít na opravdu profesionální systém. Bez něj bychom měli pouze obyčejné Excelové tabulky, v nichž by byl velmi rychle velký zmatek. A to je nemoc každé firmy.

Já už si můžu konečně taky dovolit vylepšit soje podnikání. Dva roky trvalo, než se mi podnikání rozjelo, vytvořila jsem si nějakou finanční rezervu, ale teď už můžu začít pomalu investovat do PPC reklam, líbí se mi taky linkbuilding a copywriting, abych mohla publikování PR články do magazínů, a tím se zase víc zviditelnit.

Ono záleží jaké máte podnikání. Kdo pronajímá třeba web na online hry, tak mu stačí jednoduché CRM a projektový management, aby jenom kontroloval, kdy jaké hře vyprší nájemní smlouva. Vedle toho tu jsou ale komplexní podnikání, které potřebují i složité ERP systémy, které propojují jednotlivá pracovní oddělení. Ale to je pak na každém, jak a co potřebuje.

V poslední době jsem přemýšlela nad tím jak bych si mohla osekat životní náklady. Dokonce jsem přemýšlela i o ostatních a napadlo mě že kdyby si třeba manžel našel druhou práci tak bych nemusela většinu zisků z firmy dávat do dětí ze svého.