Vyplatí se topné pelety

Dobrý den, je tu někdo, kdo používá topné pelety na vytápění domu? Svůj dům jsem vytápěl plynem, ale poslední dobou ceny plynu letí nahoru, a tak se rozhoduji, zda si mám pořídit kotel na pelety. Na internetu jsem našel spoustu kladných zkušeností s tímto druhem topení, ale byl bych rád za ještě nějaké názory. Předem děkuji za odpověď.

My jsme peletami chvíli topily. Není to špatné, ale počítejte s tím, že je to levný materiál, který má ale extrémně nízkou výhřevnost. Prostě budete pořád nosit pytle s peletami. Záleží pak samozřejmě taky na kotli a na typu pelet. No, docela rádi jsme se toho domu zbavili přes výkup nemovitostí, protože i z tohoto důvod nebyl hned dvakrát eko. Ani ekonomický, ani ekologický.

Dobrý den, já vytápím dům kotlem na dřevěné pelety a jsem s tímto stylem velice spokojená. Pro romantickou atmosféru jsem si koupila zde ještě krb a topím v něm klasicky dřevem. Už se těším na léto až budu zase pomalu připravovat dřevo na zimní sezonu, jelikož tato práce mě baví a nejvíce si u ní odpočinu.

Tak jsme jeden čas přemýšleli o peletách. Manžel si o nich hodně zjišťoval, ale pak z toho nějak sešlo a dál kupuje naštípané dubové dřevo . To je jistota. Hlavně už jsme na něj zvyklý, máme ho narovnané ve dřevníku, pelety bychom museli skladovat v nějakých pytlích, nebo jak, a to by nebylo tak pěkný.

Vlastně si tak říkám jestli je dobré si vůbec třeba kamna kupovat když můžete využívat dosavadní zdroje. Pomocí výměna plynového kotle dotace se dnes dá ušetřit opravdu hodně peněz a to na všech frontách. Kdybych o tom věděla dříve rozhodně bych do této varianty šla.