Zahradní jezírko - čištění

Zdravím, postupně se snažím dávat dohromady zahradu po zimě, která jí dala docela zabrat. Pořádně to odneslo zahradní jezírko, které jsem bohužel zapomněl pořádně zazimovat. Voda tedy nevypadá zrovna kvalitně a jsou v ní i řasy. Nemáte nějaké rady, jak by šlo vodu nějak vyčistit? Slyšel jsem o nějakých vločkách, ale vůbec nevím, jak to funguje.

Zdravím, nám s čištěním vody pomohla speciální chemie, kterou nám doporučila přímo firma, která ho zrealizovala. My ale nemáme v jezírku žádné ryby, takže nevím, jak by se to řešilo v takovém případě. Jinak doporučuji nezapomínat na zazimování, a to nejen jezírka, ale i dalších jeho částí. My k němu máme například připojený zavlažovací systém.

Dobrý den, nejlepší je, když se jezírko čistí samo. Prostě takový přirozený koloběh. Dejte tam čerpadlo a nechte tu vodu téct přes pískovou filtraci v sudu. Pro klid tam můžete dát třeba směšovací ventil se servopohonem, který vám tam podle potřeby bude přimíchávat čistou vodu. Ale počítejte s tím, že to je prostě něco, co se běžně nedělá.