Zahradní nábytek - tipy

Dobrý den, s manželkou zrovna zařizujeme zahradu a potřebovali bychom trochu poradit, a to především ohledně zahradního nábytku. Přátelé nám říkali, že nejlepší je nábytek z ratanu, ale mně osobně se moc nelíbí. Samozřejmě vím, že bych měl radši vybírat podle kvality, ale zajímalo by mě, jestli neexistují nějaké jiné alternativy. Budu rád za jakýkoli tip.

Na zahradě se mi hrozně líbí mít bazén a vedle něho nějaká dřevěná masivní zahradní lehátka. K tomu si udělat fajn drink, vzít si počítač a podívat se na nějaký seroš. To je pro mě. Když se koukám teď po zahradě, jsem ráda, že jsme nakonec objednali inovativní neviditelné obrubníky, které plynule přechází v další část zahrady.

Ahoj, my pořizovali zahradní nábytek loni Zahradní nábytek | Venkovní nábytek na terasu | ATAN nábytek a jsme nadmíru spokojeni. Máme ratanový, je pohodlný, dobře se udržuje a nic bych neměnila, jen jsme možná mohli pořídit větší sestavu. Pokud máte na terase prostor, tak doporučuji i závěsné křeslo, je to neskutečný relax a i děti v něm rády odpočívají. Ještě zvažujeme houpací síť, ale tu zatím nemáme kam umístit.

Já bych vám doporučil určitě zahradní nábytek dřevěný. Dřevo je v tomhle asi nejlepší materiál. Stačí ho jen jednou za čas natřít nebo přelakovat podle toho, jestli máte přiznané dřevo nebo je to v barvě. A když koupíte dostatečně masivní nábytek, tak vám vydrží fakt dlouho a vypadá to určité lépe než klasické plastové židle. :slight_smile:

Za mě je nejlepší zahradní nábytek z umělého ratanu. Měli jsme i dřevěný, ale to není ono. Na nábytek nám sice nepršelo, ani nesvítilo slunce, protože máme na terase markýzu , ale stejně. Dřevěný nábytek jsem musela na zimu uklízet, nebo ho alespoň jednou za jeden až dva roky přetřít, prostě s ním byla větší práce než s tím nábytkem z ratanu. Ten je pořád stejný a sedí se na těch křesílkách fakt dobře.