Toto je civilizované místo pro veřejnou diskusi

Chovejte se prosím k tomuto diskusnímu fóru se stejným respektem jako k veřejnému parku. I my jsme sdíleným zdrojem komunity a místem pro sdílení dovedností, znalostí a zájmů prostřednictvím probíhající konverzace.

Toto nejsou pevná pravidla, pouze pokyny, které mají napomoci lidskému úsudku naší komunity a udržet toto místo jako čisté a dobře osvětlené místo pro civilizovanou veřejnou diskusi.

Zlepšení diskuse

Pomozte nám vytvořit skvělé místo pro diskusi tím, že se vždy budete snažit diskusi nějakým, byť malým způsobem vylepšit. Pokud si nejste jisti, že váš příspěvek přispívá k diskusi, promyslete si, co chcete říct, a zkuste to později.

Témata, o kterých se zde diskutuje, jsou pro nás důležitá a chceme, abyste se chovali tak, jako by byla důležitá i pro vás. Chovejte se k tématům a diskutujícím s úctou, i když s některými výroky nesouhlasíte.

Jedním ze způsobů, jak zlepšit diskusi, je objevit ty, které již probíhají. Než odpovíte nebo založíte vlastní téma, věnujte čas prohlížení zdejších témat a budete mít větší šanci setkat se s ostatními, kteří sdílejí vaše zájmy.

Buďte vstřícní, i když s něčím nesouhlasíte

Možná budete chtít na něco reagovat tím, že s tím nebudete souhlasit. To je v pořádku. Ale nezapomeňte kritizovat myšlenky, ne lidi. Vyhněte se prosím:

 • Nadávky
 • Útoky na jiné uživatele
 • Reagování na tón příspěvku místo na jeho skutečný obsah
 • Rozpory

Namísto toho poskytněte zdůvodněné protiargumenty, které zlepší konverzaci.

Vaše účast se počítá

Rozhovory, které zde vedeme, udávají tón každému nově příchozímu. Pomozte nám ovlivnit budoucnost této komunity tím, že se budete zapojovat do diskusí, které dělají toto fórum zajímavým místem k pobytu, a vyhnete se těm, které ho zajímavým nedělají.

Diskuse poskytuje nástroje, které komunitě umožňují kolektivně identifikovat nejlepší (a nejhorší) příspěvky: záložky, lajky, příznaky, odpovědi, úpravy atd. Používejte tyto nástroje ke zlepšení vlastních zkušeností a také zkušeností všech ostatních.

Zanechme naši komunitu lepší, než jsme ji našli.

Pokud vidíte problém, označte ho

Moderátoři mají zvláštní pravomoci; jsou zodpovědní za toto fórum. Ale to vy také. S vaší pomocí mohou být moderátoři zprostředkovateli komunity, ne jen uklízeči nebo policisty.

Když vidíte špatné chování, neodpovídejte. Podporuje to špatné chování tím, že ho uznáváte, spotřebovává to vaši energii a plýtvá to časem všech. Prostě to označte. Pokud se nashromáždí dostatečný počet příznaků, budou přijata opatření, a to buď automaticky, nebo zásahem moderátora.

V zájmu zachování naší komunity si moderátoři vyhrazují právo kdykoli odstranit jakýkoli obsah a jakýkoli uživatelský účet z jakéhokoli důvodu. Moderátoři neprovádějí náhled nových příspěvků; moderátoři ani provozovatelé stránek nenesou žádnou odpovědnost za obsah zveřejněný komunitou.

Buďte vždy zdvořilí

Nic tak nesabotuje zdravou konverzaci jako hrubost:

 • Buďte zdvořilí. Nepište nic, co by rozumný člověk považoval za urážlivé, hanlivé nebo nenávistné.
 • Zachovejte čistotu. Nepište nic obscénního nebo sexuálně explicitního.
 • Respektujte se navzájem. Nikoho neobtěžujte ani neobtěžujte, nevydávejte se za lidi ani nezveřejňujte jejich soukromé informace.
 • Respektujte naše fórum. Nepište spam ani jinak neničte fórum.

Nejedná se o konkrétní pojmy s přesnými definicemi; vyhněte se dokonce i tomu, aby se některá z těchto věcí objevila. Pokud si nejste jisti, zeptejte se sami sebe, jak byste se cítili, kdyby se váš příspěvek objevil na titulní straně New York Times.

Toto je veřejné fórum a vyhledávače tyto diskuse indexují. Udržujte jazyk, odkazy a obrázky bezpečné pro rodinu a přátele.

Udržujte pořádek

Snažte se dát věci na správné místo, abychom mohli trávit více času diskusemi a méně úklidem. Takže:

 • Nezakládejte téma ve špatné kategorii.
 • Nezakládejte stejnou věc ve více tématech.
 • Nepište odpovědi bez obsahu.
 • Neodvádějte pozornost od tématu tím, že ho změníte uprostřed proudu.
 • Nepodepisujte své příspěvky — ke každému příspěvku jsou připojeny informace z vašeho profilu.

Místo toho, abyste napsali “+1” nebo “Souhlasím”, použijte tlačítko “To se mi líbí”. Namísto toho, abyste stávající téma posunuli radikálně jiným směrem, použijte Odpovědět jako Propojené téma.

Zveřejňujte pouze vlastní příspěvky

Bez svolení nesmíte zveřejnit nic digitálního, co patří někomu jinému. Nesmíte zveřejňovat popisy, odkazy nebo metody krádeže cizího duševního vlastnictví (software, video, audio, obrázky) nebo porušování jakéhokoli jiného zákona.

Powered by You

Tyto stránky provozuje váš přátelský místní personál a vy, komunita. Pokud máte další otázky ohledně toho, jak by to tu mělo fungovat, otevřete nové téma v kategorii zpětná vazba k webu a diskutujme! Pokud se vyskytne kritický nebo naléhavý problém, který nelze vyřešit pomocí meta tématu nebo příznaku, kontaktujte nás prostřednictvím staff page.

Podmínky služby

Ano, právnická terminologie je nudná, ale musíme chránit sami sebe – a tím i vás a vaše data – před nepřátelskými lidmi. Máme Podmínky služby, které popisují vaše (a naše) chování a práva týkající se obsahu, soukromí a zákonů. Chcete-li tuto službu používat, musíte souhlasit s dodržováním našich VOP.