Australský ovčák diskuze

Diskuzní fórum Australský ovčák.

Popis plemene:
Australský ovčák (česká zkratka AUO, angl. Australian Shepherd; hovorově ausík, australák nebo australáček) je středně velký, silný a vytrvalý pracovní pes, který byl vyšlechtěný k pasení ovcí a koní. Je podobný border kólii. Dožívá se 12 až 14 let.

Aby byl australský ovčák šťastný, potřebuje dostatek pohybu a možnost vybít svoji energii. Bude s vámi rád chodit na procházky, aportovat, sportovat a ze všeho nejradši má agility, kdy se učí pokyny. Australského ovčáka musíme zaměstnat nejen fyzicky, ale i mentálně – zapojit jeho hlavu.

Každý, kdo přemýšlí nad pořízením psa, může být ohromen stovkami psích plemen, z nichž si v dnešní době můžeme vybrat. Pokud ale hledáte něžné a zároveň energetické plemeno, zúží se výběr většinou na dvě často zaměňovaná plemena – na australského ovčáka a border kólii.

Australský ovčák

Pochlubte se obrázky vašeho australského ovčáka, nebo napište jak se má :slight_smile:

Přesně toho samého máme doma a je to největší miláček. Miluje děti, zvířata, prostě všechny. Skoro vůbec neštěká, takže to sice není ideální hlídač, ale zase si ho s sebou můžeme brát bez problému na dovolenou. Jezdíme pod stan a Filouš má místo v předsíni a je na něm taky vidět, jak je rád, když někam jedeme :slight_smile: .