Balinéská kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Balinérská kočka.

Popis plemena:
Balinéská kočka nepochází z ostrova Bali, jak by se zdálo, ale kdysi jednomu zcestovalému chovateli připomínaly ladné pohyby této kočky exotické tanečnice z Indonésie a název byl na světě. Zlidovělý název je Balineska nebo Balijka.

Je to středně velké plemeno s váhou od 2,5 do 5 kilo. Balinéská kočka je krásné plemeno hodně podobné siamským kočkám, ale jejich dlouhá srst dodává linii těla jakési větší ladnosti. Má trojúhelníkovou klínovou hlavu s dlouhým přímým nosem a velkýma špičatýma, nízko posazenýma ušima. Jejich oči jsou modré v barvě safíru, mají mandlový tvar a jsou mírně zešikmené. Hlava přechází v dlouhý, svalnatý krk, tělo je štíhlé a jemné. Balineska má přední nohy kratší než zadní, s oválnými tlapkami, ocas ve tvaru péra je dlouhý, huňatý s jemnou hedvábnou srstí. Srst je dlouhá na celém těle, nemá podsadu a je přilehlá k tělu. Barva srsti je stejná jako u siamských koček, tedy bílý základ s modrými, liliovými, čokoládovými a dalšími značkami. Ve Spojených státech existuje až osmnáct druhů zbarvení.

Balinéská kočka je temperamentní živé plemeno milující pohyb a hru. Balinesky potřebují být v kontaktu s rodinou nebo jinými kočkami a nesnášejí samotu. Na druhou stranu jsou hodně teritoriální, a proto se někdy nesnáší s jinými plemeny. O pozornost se dožadují hodně hlasitým způsobem, a proto se o nich říká, že jsou upovídané. Mají silný, melodický hlas, který se dá snadno rozpoznat. Dříve než ostatní plemena dosahují sexuální vyspělosti a samice jsou výbornými matkami. Balinéské kočky jsou výbornými společníky lidí a vynikají téměř psí oddaností. Dají se chovat jak v bytě, tak venku.