Britská dlouhosrstá kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Britská dlouhosrstá kočka.

Popis plemene:
Ve světě znají britské dlouhosrsté kočky pod různými jmény - v Evropě se někdy používá označení “Britannica”, v Americe “Lowlander”, občas taky Highlander, u nás jednoduše “britská dlouhosrstá kočka”. Od října 2017 se toto plemeno dočkalo plného uznání i u v Česku nejrozšířenější organizace FIFe (s kódem BLH). V České republice je zatím toto plemeno velmi vzácné a věnuje se mu jen hrstka chovatelských stanic.

á Highlander robustní tělesnou konstrukci, která by však neměla působit obtloustle, nýbrž osvaleně. Nohy jsou spíše krátké, hruď široká a silná. Do celkového vzhledu tedy skvěle zapadá kulatá lebka s krátkým nosem, který je na rozdíl od ostatních dlouhosrstých plemen krátký a široký s lehkým zaoblením. Stejně jako u britské krátkosrsté jsou uši zakulacené a krátké – v kombinaci s velkýma, tmavýma, kulatýma očima a plyšově hebkou srstí připomínají svým vzhledem medvídka. Hmotnost koček tohoto plemena se pohybuje mezi 4 – 6kg, kocouři pak mohou dosahovat hmotnosti až 8kg. Britská dlouhosrstá je tedy v porovnání s mohutnými plemeny, jako jsou třeba mainské kočky, spíše kompaktnější, ačkoli se díky svojí husté srsti zdá mnohdy větší, než ve skutečnosti je.

Britská dlouhosrstá kočka je milé a přítulné povahy. Jako koťata jsou velice hravá, zvídavá a hyperaktivní. Čím je kočka starší, tím se stává klidnější - až na vzácné případy. Také se jedná o velice inteligentní kočky.