Čivava diskuze

Diskuzní fórum Čivava.

Popis plemene:
Čivava je nejmenší psí plemeno na světě a jeho jméno je odvozeno od největší mexické provincie Chihuahua. Předpokládá se, že tito psi dříve v oblasti střední Ameriky žili volně v norách a v době existence civilizace Toltéků byli domorodci chytáni a domestikováni. Pověsti jihoamerických indiánů zmiňují čivavy jako ochránce zemřelých náčelníků na cestě do světa duchů, malé pejsky lze nalézt i na mnoha dobových vyobrazeních a soškách. Čivavy se dožívají 12 až 20 let.

V poměru k jeho výšce je ego tohoto malého mexičana obrovské. Čivava je ráda středem pozornosti a v případě potřeby vyžaduje pozornost svého pána štěkáním nebo dokonce falešným zraněním. Sebevědomý a odvážný, postaví se nepříteli, dokonce i mnohem větším psům. Zřídkakdy má tendenci se nadhodnocovat. Ale neměli byste podceňovat tohoto inteligentního a temperamentního psího trpaslíka. Čivava může být skutečně šťastná, že „ je rozmazlovaná“, ale mimo kabelky to jsou plnohodnotní psi, kteří uběhnou bez námahy velké vzdálenosti a dokonce jsou úspěšní v psích sportech.

Čivava má téměř všechny barvy ve všech možných odstínech a kombinacích.

Dnešní čivava je jako kulturní plemeno nejmenší formou psa domácího na světě.

Ať tak či onak je skvělý parťák do bytu nebo rodinného domu. Je to skvělý hlídač, který má talent podezírat špatné situace. Není časově náročná, ale nemůžete jí dlouho nechat samotnou.

Taky máme čivavu a je to ještě štěňátko, takový drobeček, že není v pelíšku skoro ani vidět :slight_smile: . I když je malá, tak je jí teda všude plno :slight_smile: . Myslím si, že až ještě trochu povyroste, tak z ní bude pěkné číslo a ještě si užijeme hodně srandy :smiley: .

Jako čivavu bych asi nechtěl. To mi přijdou jako lepší fakt jako kočky. Čivavy chovala moje babička jednu dobu. Měla na ně dokonce i chovnou stanici. Ale prostě mě se to plemeno nikdy nějak moc nelíbilo. Hlavně mi přišlo, že je hrozně vzteklé, pořád ve stresu, prostě si kompenzovalo tu svojí zanedbatelnou velikost. :smiley: