Co delat s jablky?

Zdravicko, letos se nam urodilo hodne jablek, ze nevime, co s nimi. Jak resite nadurodu jablek Vy? Je nam lito je vyhodit, jelikoz vetsina z nich je hezka.

My dáváme jablka známému, který jimi krmí koně. Jestli máte v okolí někoho s koňmi, zkuste se ho zeptat.
Pokud je chcete na vlastní využití, co třeba nějaký kompot, nebo z nich udělat mošt?

Dříve jsme jablka sbírali a sváželi je do výrobny moštů, ale to se nám dnes při těch cenách bohužel nevyplatí. Je na čase se zabývat také třeba zdravou stravou. Proto já dětem do školy kromě toho, že jim denně přibalím lískové ořechy, dávám do krabičky i pokrájená jablíčka. Mají vitamíny a výbornou sváču.

Taky to tak děláme. V rodině máme koně, takže jablka ze stromů, která nezděláme vlastními silami, tak vozíme na skrmení. :slight_smile: Za odměnu nám pak strýc půjčí udidlo a my se můžeme projít s koňmi po kraji. :slight_smile: To je pro mě vždycky taková velká událost. Ono to není ani zase tak za odměnu, ale jelikož tam nejezdíme tak často, tak je mi to vzácné. :slight_smile:

My máme jablka ve sklepě, nebo když nemrzne tak venku v bedně u domu a jsou přikrytá dekou. Jíme je každý den a máme alespoň čerstvá a nepostříkaná. Jinak z nich máme rádi štrůdl a pudink. Ale jak říkám, nejlepší je jíst syrová :slight_smile: . Jsou plná vitamínů, takže buďte rádi, že je máte. Alespoň ušetříte za vitamíny z lékárny. Já si kupuju akorát vitamín D , protože je přes zimu málo sluníčka, tak aby mi nechyběl.