Co to jsou podílové fondy?

Viděl jsem na tuto tématiku video od Kovyho, kde doporučoval nějakou platformu, na které může člověk investovat, ale o co se vlastně jedná? A opravdu je to dobrá příležitost pro investici, kde člověk nepřijde o peníze?

Doporučuji pročíst tenhle článek Finanční portál: Jak fungují podílové fondy? - Platební účty a služby - Měšec.cz
Založil jsem si účet na Portu a vypadá to zatím moc dobře, v budoucnu se určitě podělím o zkušenosti až jich bude víc ale pár stovkama/tisícovkama určitě chybu neuděláte

Přemýšlejte prosím nad tím, než si vezmete půjčku a zastavíte si barák. Já znám tolik lidí, kteří se mi chválili jak koupili výhodně nějaké ojeté auto a nebo snad počítače a telefony, pak jsem si našel insolvenční rejstřík podle Vše o insolvenčním rejstříku - Napovíme.cz a zjistil jsem, že ti lidé dluží kde můžou. To nejsou vaši kamarádi, ale vaše kotvy.

Kovy mluvil o investiční platformě Portu. Jednoduše si uděláte učet, dáte tam peníze a oni je za vás investují. A to různě, dluhopisy, spready, měny defakto všechno. A berou si za to nějaký roční poplatek z Vašeho portfolia. Za mě celkem dobrá služba pro ty, co neví, kam investovat a chtějí mít toto bez práce :slight_smile:

Jako přes Portu to jde docela snadno, nicméně bych si rozmyslel, jestli jsou podílové fondy to pravé. Podle mě je jistější forma investování dluhopis. Když si přes software Bondsys nakoupíte firemní (nikoliv státní) dluhopisy, tak máte zajištěný dostatečně vysoký pasivní příjem, který můžete pak dále rozvíjet podle toho, jak se vám to rozvíjí. :slight_smile:

My jsme s manželem taky přemýšleli nad podílovými fondy, ty investice jsou docela zajímavé, samozřejmě záleží, co si vyberete, ale nakonec se manžel z ničeho nic rozhodl pro investice do půjček . Mě už to ani nijak nepřekvapilo, protože u něj je všechno ze dne na den, spíš z minuty na minutu jinak :smiley: .