Design v baráčku

S manželkou jsme teď na stránkách Designové krby | Rocal.cz koukali na nějaké designové krby. Čerpáme inspirace na hodně místech, protože při zařizování bytu to ani nejde jinak. Kdybychom si měli udělat klasickou domácnost jako má každý druhý Franta od vedle a má tam věci ze švédského výrobce nábytku, tak by se nám to nelíbilo. Jsme oba umělci a vyhledáváme jiné styly.

Tak to u nás doma nesmí být nic, co by odporovalo mému vnitřnímu přesvědčení o dřevěném designu - ten je totiž úplně nejlepší. Třeba si vzpomínám na tu hádku, kterou jsem vedla se svým manželem o koši na dřevo. On říkal, ať si vyberu na 🔥 Dřevníky a koše na dřevo - Rolig.cz něco a že to objedná. To ale nevěděl, že jsem tam už vybírala týden zpět!

V baráčku jsme teď nově malovali a konečně se snad nastěhujeme. Stavěli jsme rodinný barák asi 2,5 roku kvůli těm vysokým cenám stavebních materiálů. Doufáme že už pořídím do konce měsíce jenom základní doplňky do domácnosti jako jsou třeba krabičky na čaj a konečně se vyspíme první noc v NAŠEM.

Také už delší dobu přemýšlím nad tím, že bych si koupila do domu něco, co obohatí náš vkus. Jsem doma už nějakou dobu a stále se snažím přemýšlet nad tím, jestli investice do designových krbů dává smysl a nebo je to zbytečně moc drahé. Je tu někdo kdo by dokázal poradit? Já se cítím úplně bezradná.

My si moc vyskakovat nemůžeme. Máme hodně práce se stavbou altánku na zahradě. Manžel říkal, že když se díval na ceny střešní krytiny tak ho málem omyli. Takové nesmyslné ceny které se dnes ukazují v katalozích? To by vás kleplo na místě vážení. Babišova drahota přichází.

Máme s manželem takovou dohodu. Já se zajímám o exteriér a on o interiér. Prvně jsem si myslela že to bude osudná chyba mého rozhodnutí tohoto roku, ale když jsem se pak dívala, jak on si všechno vyhledává, snaží se aby to ladilo, tak si říkám, že je někdy ten můj výběr odfláklý. Třeba ten zahradní nábytek který jsem nedávno pořídili se mi až tak moc nelíbí.

Hele tak to u nás bylo jedno velké téma výběr úchytek na nábytek, který jsme si koupili v té švédské firmě. Už jen to že nás to stálo velké peníze a ještě do toho jsem se musela s mým mužem zlobit, protože on si stál za tím že budeme mít nějaký starodávný design. To mně logicky vůbec nešlo přes jazyk.

Tak já se vždy snažím, aby každý doplněk ladil s tím zbytkem, obzvláště obývací prostor mě bavil nejvíce, tam jsem se vyřádila hlavně s drobnostmi jako jsou polštáře, svíčky, květiny apod, nábytek je jinak velmi jednoduchý no a pořídili jsme houpací relaxační křeslo, to je moje oáza klidu. Teď slouží spíše dětem, které si na něm rády hrají, ale alespoň po večerech je jen a jen moje.

Známí teď sháněli na chatu nějaké unikátní řešení, jelikož mají pozemek v opravdu strmém svahu a mají problém také s tím, že se divoká zvěř dostává až před samotný vchod do chaty. Sháněli proto ploty na klíč. Realizaci si potom udělají sami, ale sehnat nějakou firmu, která vám vytvoří ideální profil, to je dnes náročné.

Neustále jsem se nedokázal rozhodnout, jaký krbovky si mám koupit na chatu, protože jednou se mi zdáli moc vysoké a pak zase moc nízké. Naštěstí mě zachránila moje nejlepší kamarádka, která mi poradila, kde je největší výběr a prodej krbových kamen. Už mám na své chatě krásná kamna, která úžasně vyhřívají moje hnízdečko.

Dobrý den, zajímavý dotaz a zajímavá diskuze, moc díky za ní, protože je pro mě osobně velmi přínosná. Zrovna řešíme vytápění. Myslíte, že když máme podlahy od https://www.floorforever.cz/, že potřebujeme nějaké speciální vytápění? Jak je na tom vinyl a podlahové topení? To bychom totiž chtěli asi nejvíce. Děkuji za vaše odborné odpovědi. :wink:

Moje poznámka se ani tak netýká designu baráčku, jako spíše jeho exteriéru. Máme s manželem moc rádi, když sedíme na zahradě v zahradním nábytku, děti okolo nás pobíhajím tchán chystá grily na večerní grilovačku a naši rodiče si povídají i přes jejich věkový rozdíl 12 let.

Mně se líbí rustikální styl a manželovi je to jedno, takže mi dal v zařizování interiéru volnou ruku. Nábytek už máme koupený a teď postupně ladím detaily. Kupuju kytky, rámečky na fotky, různé dekorace, prostě nám to tu dělám pěkný :slight_smile: . Na to jsem se strašně těšila :slight_smile: .

My s manželem máme rádi starožitnosti, a tak jsme si celý dům zařídili v tomhle stylu. V obývacím pokoji jsme si nechali postavit velký klasický krb. Nedávno jsem ještě ve starožitnictví koupila starožitný závěsný lustr. Po rozsvícení lustru jsme pozorovali, jak se láme světlo v křišťálových sklíčkách. Už se těším až se půjdeme zase podívat do nějakého starožitnictví a možná najdeme nějaký poklad.

V našem baráčku jsme dost věcí řešili tak že jsme se prvně zamýšleli nad tím, co vlastně budeme v domečku potřebovat jakmile se nám narodí dítě. Také třeba zábrany, které jsme chtěli objednávat zde v budoucnu nás ovlivnily. Nemohli jsme si dát krb doprostřed místnosti.