Dovolená - kolik dní?

Zdravím, nedávno jsme s kamarády řešili téma dovolené. Všechni tři plánujeme dopředu rodinnou dovolenou, ale nejsme si jistí, kolik času na ní vyčlenit. Práci máme poměrně flexibilní, takže si můžeme dovolit dovolenou i trochu prodloužit. Já se například s rodinou chystám na dovolenou do Říma a jako ideální mi přijde 14 dní. Co si myslíte vy?

Zdravím, podle mě je ideální jet na dovolenou tak na 14 dní, když se jedná o velkou dovolenou, kdy si máte odpočinou po celém roce. Já však jezdím i na menší dovolené k rybníku či k jezerům, kde spím pod širákem a mám s sebou pouze rybářské lehátko se spacákem. V takovém případě tam jsem přibližně týden, což mi stačí na úplné zrelaxování.

Koupila jsem si s kamarádkou na březen dovolenou do Egypta. Poletíme letecky z Mnichova a strávíme tam 8 dní, v hotelu tedy 7 nocí. Za tu dobu bychom chtěli jet na výlet do pouště, jelikož máme všichni moc rádi čtyřkolky. K tomu přidáme asi erotické masáže, jelikož tam naši chlapi nebudou a ta bude i vzrůšo.

Také se přidám do této diskuze. Osobně musím říct, že moc délku dovolené neřeším. Práci mám poměrně flexibilní, takže si často mohu sám rozvrhnout, jak budu svůj čas trávit. Jako ideální bych však zvolil maximálně 14 dní. Pokud jsem se rozhodl dovolenou prodloužit, většinou jsem už nebyl moc schopný se rychle vrátit do běžného života.

My se chystáme během dovolené navštívit Pálavu a ochutnat některá vína + se pobavit s místními. Vždy mě zajímá jak si někteří žijí jestli mi rozumíte. A zároveň jsme si objednali penzion Florian, kde budeme trávit čas. Moc se na Moravu těším. Tam se mi totiž zdá, že všichni žijí takový spokojenější život s menší dávkou stresu.

Já jsem fanda cestování po České republice, je tu klid, není žádná jazyková bariéra a taky je pravda, že češi nemají problém s individualitou, i když někdy je to spíše mínus. Nedávno jsme byli v Jánských Lázních konkrétně v Jánském potoku a všechno super.

To je přesně to, co se mi líbí na tom, že jezdíme na dovolenou v obytném autě . Nemusíme dopředu nic řešit a domlouvat. Jedeme do kempu, když se nám tam nelíbí, jedeme jinam a naopak. Je to mnohem větší svoboda a hlavně na obytné auto je v kempu místo vždycky, kdežto ty lepší chatky jsou už teď na léto obsazené.

Jsou v podstatě dva možné přístupy. Buď jedete na více dovolených na pár dní, to se vyplatí zejména v případě, že máte třeba menší auto. My jsme zde zjistili rozměry a parametry pneu naší Škody Fabie a tak jsme taky nevyráželi nějak na dlouho, protože méně zavazadel. No a druhý přístup je takový, že jedete nebo letíte třeba na 14 dní v kuse.