Evropská krátkosrstá kočka diskuze

Diskuzní fórum o plemenu Evropská krátkosrstá kočka.

Popis plemena:
Evropská krátkosrstá kočka je plemeno kočky domácí založené na původní neprošlechtěné domácí kočce vesnic kontinentální Evropy. Je pevninskou obdobou britské krátkosrsté kočky, ke které však byla přikřížena kočka perská, a britské kočky tak získaly oválnější proporce a hustší srst. Cílem šlechtění evropské kočky je však zachování původních proporcí i vlastností „vesnické“ kočky. Lze ji poznat podle toho, že má na hlavě srst zbarvenou do tvaru písmene M.

Tělo evropské krátkosrsté pleti je svalnaté, má široký hrudník a silné středně dlouhé nohy s kulatými tlapkami. Z pohledu anatomie se stavba těla neliší od stavby těla evropské domácí kočky. Evropská krátkosrstá kočka je obvykle vzrůstu středního až velkého. Hlava je docela velká ve srovnání s tělem a obličej působí kulatě. Čelo a lebka jsou mírně zaoblené, tváře jsou plné. Jeden z mála rozdílů mezi domácí kočkou a evropskou krátkosrstou kočkou je rodokmen.Barevně jsou kočky různorodé.

Evropské krátkosrsté kočky jsou přirozeně odolné, živé a chytré rodinné kočky, které dávají svou lásku všem lidem. Evropská krátkosrstá kočka by měla mít dostatek možností ke hře a cvičení. Hračky pro kočky je proto pro tuto kočku velmi vhodné.